Web zprávy

20 let od smti Jiřího Sováka (†79): Manželka prozradila, kolik vydělával! Budete se divit

Seriály Byli jednou dva písaři, F. L. Věk, Bambinot, Arabela či komedie Pane, vy jste vdova, Marečku, podejte mi pero, Což takhle dát si špenát a další a další. V nich Sovák zářil, ale jako „zasloužilý umělec“ měl tabulkový plat. „Sovák měl v té době za den 800 korun. Předtím měl 600, to šlo podle toho, jak byl populární a kdo jak tajemně rozhodl. Větší už měli jen ‚národní umělci‘. Ti měli 1300 za filmovací den,“ řekla Sováková.


Výročí smrti Jiřího Sováka: Jak Bohdalová vzpomíná na slavnou scénu? Petr Macek, Petr Soukup

„Myslím, že oproti dnešním lidem, kteří nejsou podle mého herci, pouze jsou ‚u herců‘, to je směšné. I když ta relace je jiná, rohlík stál 30 halířů, ale i tak…,“ dodávala manželka legendárního herce. 

Kde skončil obraz Jiřího Sováka alias rytíře Brtníka z filmu Ať žijí duchové?

A kolik natáčecích dnů za každý film tedy herec měl? „Suma, kterou si pamatuji přesně, je honorář za film Cirkus v cirkuse, tam je na plátně pořád, tam dostal přes 19 000. Ale ještě musel něco vracet na daních. Říkal potom smutně, že kvůli tomu musel jet vlakem do Moskvy a lítat do Lvova. To ho přivádělo k zuřivosti. Vím, že ty výlety do Sovětského svazu neměl rád a nekončily šťastně. Když tam byli s Národním divadlem, tak mi se smíchem říkal, že bydleli v hotelu, který byl tak velký, že když se tam narodíte, a každý den bydlíte v jiném pokoji, tak se dožijete osmdesáti let…“ smála se Sováková, která manžela přežila o 19 let. Zemřela v dubnu letošního roku. 


40 let s Chalupáři: Nová fakta o slavném seriálu! Petr Macek, Jan JedličkaTaké přečtěte

V 87 letech zemřel známý americký moderátor Larry King

Americký moderátor Larry King | foto: AP Připravujeme podrobnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *