Web zprávy

Adám s SMA: Dostal 11 tisíc ze sbírky motorkářů

Adámek je chlapeček, který trpí obávanou nemocí SMA – spinální svalovou atrofií, která způsobuje postupný úbytek svalů. Před pár měsíci ale podstoupil léčbu, díky které se má vše změnit. V pražské motolské nemocnici mu byl podán lék Zolgensma. Ten stojí více než 55 milionů korun! 

Záchranáře Zdeňka zničila mrtvice: Hýbat může jen očima! Shání pomoc, kterou rozdával

Jak se očekávalo, malý klučina dělá pokroky, o kterých rodiče dlouho ani nesnili. Na podporu rodiny, léčbu a spoustu dalších nutných výdajů se mu sbírají peníze. Například motorkáři Lukáš s Jaroslavem.

„Po delší odmlce Vám chceme s Jaroslavem oznámit, že jsme se konečně potkali s malým bojovníkem Adámkem a jeho rodiči. A to zejména, abychom předali finanční obnos, na kterém se každý z Vás podílel, ať už větší či menší měrou,“ uvedli motorkáři na facebooku.

Pro chlapce se jim podařilo vybrat celkem 11 tisíc korun! „Tímto bych chtěl ještě jednou všem poděkovat. Spojili jsme příjemné s užitečným a tímto alespoň trochu pomohli rodině Adámka a hlavně jemu samotnému,“ dodali.

„Jak slíbili, tak dodrželi. Jejich projekt Motorkáři Adámkovi došel do konce. Díky nim, jejich přátelům a kamarádům, co jsou zastánci jednostopých mašin, budu mít další prostředky na pomůcky a rehabilitace,“ sdělili Adámkovi rodiče na facebooku s tím, že je jejich syn v současné době na čtyřtýdenním programu v klinice Axon. 

Ženě uspíšili porod kvůli rakovině: Její dcerka ale mámu už neuvidíTaké přečtěte

V Ostravě začali očkovat seniory o den později kvůli problémům systému

V čem byl problém, neřekla, odkázala na správce systému. „Dnes funguje všechno bez problémů, očkujeme,“ ujistila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *