Web zprávy

Adámek s SMA: Krásné video po podání léku Zolgensma

Rodiče Adámka (2), který trpí spinální svalovou atrofií, sdíleli krásné video. To, co bylo před několika měsíci nemyslitelné, se stává skutečností! Po aplikaci léku Zolgensma chlapeček vzpřímeně stojí a hraje si. Genová terapie mu dala novou energii do života.

Malý Adámek z Karlovarského kraje trpí Spinální svalovou atrofií. Rodiče si mysleli, že se stav jejich milovaného synka bude zhoršovat. Pak ale svitla naděje v podobě nového genového léku Zolgensma. Jenže byl extrémně drahý, stál v přepočtu přes 50 milionů korun, a tak rozjeli sbírku. Času nebylo nazbyt, protože lék je nutné podat do 2. roku věku dítěte. 

Mladík chtěl znásilnit, zavraždit a sníst mladou dívku: „Ochotného dodavatele“ našel snadno

Navzdory obrovské vlně solidarity, vybrat dost peněz nestihli. Lék nakonec naštěstí zaplatila pojišťovna. Po jeho aplikaci v pražské nemocnici v Motole se na chlapečkově facebookovém profilu brzy začaly objevovat povzbudivé zprávy.  

Po několika měsících, mohou rodiče vidět svého syna, jak stojí a hraje si. To pro ně bylo před několika měsíci naprosto nemyslitelné. „Už si chvíli dokážu takto vestoje hrát u postele. Samozřejmě sám se ještě nepostavím, a do stoje mi musí pomoct rodiče. Genová terapie mi do nožiček dodala novou sílu, a s dalším cvičením se zase těším na další pokroky,“ popsali nadšení rodiče.

Malému bojovníkovi pomáhají i rehabilitace, které pro něj budou po celý život velmi důležité. Nedávno podstoupil čtyřtýdenní rehabilitace, které mu očividně prospěly. Všichni mu nadále drží palce, a těší se na další dobré zprávy. „Šikulka jsi, Adámku, jen tak dále,“ chválí ho v jednom komentáři za všechny Jarmila.

Babi, už jsem tady! Klučina (11) šel za osamělou babičkou pěšky 2 800 kmTaké přečtěte

Situace s ptačí chřipkou je špatná, říká Toman

Ve čtvrtek byla choroba poprvé v letošním roce potvrzena na českém území. Jednalo se o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *