Web zprávy

Akcionáři Monety schválili nevyplacení dividend za loňský rok

Moneta oznámila rozhodnutí nevyplatit druhou část dividend za loňský rok v březnu. Důvodem byla nepředvídatelná situace způsobená pandemií koronaviru a její dopad na českou ekonomiku.

Monetě loni klesl konsolidovaný čistý zisk o 4,3 procenta na čtyři miliardy korun. Akcionářům z něj původně chtěla vyplatit celkem 6,65 korun za akcii, akcionáři ale dostali pouze pololetní dividendu 3,30 korun na akcii, banka jim ji vyplatila loni v prosinci.

Valná hromada schválila finanční výsledky banky za rok 2019 a volbu členů dozorčí rady a auditního výboru společnosti. Akcionáři také vyjádřili souhlas s politikou odměňování a volbou auditora pro rok 2020. Do dozorčí rady byli zvoleni Ronald Clark, Michal Petrman a Denis Hall. Zároveň valná hromada schválila Michala Petrmana a Denise Halla do funkcí členů výboru pro audit. Všichni jmenovaní tak zahajují svůj druhý mandát od vstupu banky na pražskou burzu v květnu 2016.

Šéf Monety Spurný skoupil zlevněné akcie své banky. Utratil za ně miliony

Akcionáři Monety také schválili úpravu stanov tak, aby v budoucnosti akcionáři mohli hlasovat elektronicky. Banka si od této změny slibuje zvýšení bezpečnosti, dostupnosti a komfortu akcionářů na budoucích valných hromadách. Systém elektronického hlasování plánuje Centrální depozitář cenných papírů spustit v roce 2021.

Moneta Money Bank funguje pod současným názvem od roku 2016. Jméno banky se tehdy změnila z dřívějšího GE Money Bank v souvislosti s jejím vstupem na burzu v květnu téhož roku. Moneta je jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze.

Znárodňování zvedá akcionáře ze židlí, říká šéf Monety Tomáš Spurný

Žádná důchodová reforma není možná, je to jen chiméra akademiků, řekl RusnokTaké přečtěte

Audiokniha Jakobín: dramatizace Dvořákovy slavné opery zdarma

Antonín Dvořák: Jakobín | foto: Radioteka Kdo je to jakobín? A proč se tak říká i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *