Web zprávy

Albert od Nového roku zvedne mzdy na prodejnách

„Jsem velmi ráda, že při kolektivním vyjednávání došlo ke shodě a zaměstnanci budou za svou náročnou práci odměněni,” uvedla prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

V průměru dojde k navýšení mezd o šest procent, přičemž minimální garantované navýšení bude činit tři procenta. „Navýšení minimálně o 3 procenta zabrání propadu reálné mzdy a to je pro odbory v této době velmi podstatné,” dodala Burianová.

Míra meziroční inflace podle posledních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) činí 3,2 procenta.

Třítisícový bonus navazuje na mimořádné odměny, jež zaměstnanci dostávali v době jarního nouzového stavu. Podle řetězce byly vyplaceny odměny „v řádech tisíců s celkovým nákladem 70 milionů korun”.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku. Provozuje více než 300 prodejen a tři distribuční centra. Celkem zaměstnává zhruba 17 tisíc lidí.

Konkurenční obchodní řetězec Lidl od letošního března rovněž zvýšil mzdy pokladních a prodavačů. Nástupní mzda při plném úvazku celorepublikově vzrostla na 28 571 korun. Po třech letech by měli pokladní a prodavači vydělávat 32 tisíc. V Praze, kde jsou vyšší ceny, dosahuje nástupní mzda 30 857 korun a mzda po třech letech 34 286 korun.

Také přečtěte

Devět z deseti Čechů dodržuje proticovidová opatření, uvádí průzkum

ilustrační snímek | foto: Zdeněk Němec, Mafra Opatření dodržují nejvíc senioři, z nichž tři čtvrtiny odpověděly, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště