Web zprávy

Albert zvýší svým zaměstnancům platy. Další řetězce chystají bonusy

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Ahold

Řetězec Albert, který po republice zaměstnává zhruba 17 tisíc lidí, bude od nového roku zvyšovat mzdy. Měsíční příjem provozních pracovníků se zvýší v průměru o šest procent, zaměstnanci dostanou přidány minimálně tři procenta, uvedl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Albert, který na mzdy ročně vynaloží stovky milionů korun, vyplatí svým pracovníkům v posledním čtvrtletí tohoto roku i mimořádný bonus ve výši až tři tisíce korun. Ten letos nebude vyplácet poprvé. Podobný krok učinil již na jaře. Zaměstnanci dostali za nouzového stavu odměny v řádech tisíců korun.

„Navýšení mezd minimálně o tři procenta zabrání propadu reálné mzdy. Čtvrtletní bonus v poslední části roku bude pro zaměstnance zpříjemněním předvánočního období,“ uvedla ke kolektivnímu jednání se společností Albert prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Platy v súpermarketech rostly i v dalších řetězcích

Odměny během nouzového stavu však vyplácely i další řetězce. Kaufland svým zaměstnancům v prodejnách, logistických centrech i masozávodě dal v březnové výplatě za práci v mimořádných podmínkách odměnu až 4 tisíce korun hrubého. Březnovou výplatu zvýšil také Lidl, pracovníci prodejen a logistických center dostali rovněž bonus až 4 tisíce korun.

Řetězec Albert není jediným, který se ke zvyšování mezd v poslední době uchýlil. Tesco, které zaměstnává více než 8 500 zaměstnanců, zvýšilo mzdy od července. Základní tarifní měsíční mzdy na provozních pozicích a v distribučním centru vzrostly v průměru o pět procent.

K podobnému kroku se rozhodl v průběhu roku i Penny Market. Ten zvýšil od března mzdy všem svým zaměstnancům v průměru také o pět procent. Podle portálu Platy.cz si český prodavač vydělá od 18 do 36 tisíc korun měsíčně v závislosti na regionu a zaměstnavateli.

Také přečtěte

Očkovaní zdravotníci brzdí kolaps. Stále více jich před virem chrání vakcína

Při podzimní vlně pandemie přesahoval počet nemocných zdravotníků i hranici deseti tisíc, přes Vánoce se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště