Web zprávy

Alexej Navalnyj: Do kanceláře jeho spolupracovníků hodili neznámou tekutinu

Kromě regionálního týmu Navalného spolupracovníků v kanceláři sídlí rovněž tamní opozice „Koalice Novosibirsk 2020“, která se chystá na nadcházející volby. Svoje kolegy zde krátce před otravou navštívil i Navalnyj.

Štiplavý zápach byl nesnesitelný

„V úterý sem přišli dva muži v teplákovkách a maskách – asi respirátorech, vnikli do kanceláře, jeden držel otevřené dveře, druhý vykřikoval různé nadávky a hodil dovnitř láhev se žlutou tekutinou se silným a štiplavým chemickým zápachem,“ popsala útok Olga Gusevová, projektová manažerka tamního týmu Navalného. Akci dvojice mužů zachytily bezpečnostní kamery.

Pachatelé do kanceláře přišli ve 12:25 tamního času, v tu dobu tam bylo 50 osob. Místnost museli okamžitě vyklidit, protože se „pach nedal vydržet“. „Bylo to nesnesitelné, lidé kašlali,“ dodala Gusevová. Třem dobrovolníkům se udělalo zle a musela je odvézt sanitka.

Putinův rival Navalnyj byl probuzen z kómatu. Reaguje na slova, oznámili v Berlíně

„Bylo jim nevolno, točila se jim hlava a chtělo se jim zvracet. Měli křeče a těžce se jim dýchalo,“ vypověděla Gusevová pro CNN. „Byl to opravdu velmi odporný smrad,“ přidal se Artěm Jaumbajev, jeden z hospitalizovaných dobrovolníků. „Viděl jsem muže v masce a kapuci, jak vběhl dovnitř a do davu hodil skleněnou láhev. Ta se rozbila a vytekla z ní nějaké žlutá tekutina. Cítili jsme to, i když jsme zadrželi dech. Zvedal se mi žaludek,“ doplnil.

Bezvědomí a nevolnost

„Začala mě hned bolet hlava, cítil jsem se slabý a bylo mi na zvracení. Pak se to zhoršilo, začalo mi být mdlo a pak jsem začal dávivě zvracet,“ navázal Jaumbajev. Muž vyšel z místnosti, sedl si na zem a zavřel oči. „Když jsem je znovu otevřel, ležel jsem na zemi. Prý jsem omdlel, v bezvědomí jsem podle všeho sebou cukal, měl jsem křeče. Pak mě odvezli do nemocnice,“ prohlásil Jaumbajev.

„V nemocnici jsem přestal cítit obličej, bylo to, jako když vám u zubaře dají umrtvující injekci a vy přestanete cítit část tváře. Ten pocit jsem měl po celém obličeji,“ zakončil Jaumbajev. Místní policie podle CNN případ vyšetřuje, ale zatím s tiskem odmítá sdílet jakékoliv detaily.Také přečtěte

Poslanci mají řešit zákon namířený proti takzvaným energetickým šmejdům

Smlouvy na dobu určitou na dodávky energií by podle novely energetického zákona nesměly být déle …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *