Web zprávy

Alt-Life Kopulující Eva a nudící se Adam nového virtuálního ráje

Petr Šmeral
26. září 2020 • 10:55

foto: Archiv nakladatelství Argo

Ráj měl ovšem svého hada, který těm dvěma nabídl jablko poznání, aby „byli jako bohové“. I dokonalá technika je takovým jablkem nabídnutým virtuálním kolonistům. Zatímco se o jejich těla stará kokon vybavený panožkami simulujícími jakoukoliv formu fyzického doteku, mohou novodobá Eva s Adamem pobývat ve světě, který se mění podle jejich představ. Stačí jen chtít.

Mrtvý žánr? Ale kdeže! Kratičký western, u kterého se nestihnete nadechnout

RICHARD KLÍČNÍK
18. září 2020 • 00:07

Bozi na tomto světě

Jenže v tom je ten háček. Co vlastně chtít? Můžete si navolit, zda být na pláži, v kosmickém prostoru nebo na hřbetě obrovského brouka. Můžete tam být sami, nebo v davu (neexistujících) lidí. Můžete si s nimi povídat, jejich odpovědi nasimuluje umělá inteligence tak, že skoro nepoznáte rozdíl. Skoro. Přece jen jste v tomto světě bozi, takže ostatní vám jsou tak trochu k ruce. A když řeknete nádherné dívce, aby vám ukázala prsa, bez rozpaků to udělá. A když virtuální Eva pomyslí, že by jí na její přání zhmotnělý masér mohl namasírovat úplně všechno, není nic snazšího.

Byl Béowulf gay? Možná. A věděl, jak zabít draka z východu

Petr Šmeral
3. září 2020 • 16:34

Když si Adam s Evou prohodí pohlaví

Josiane si tyto erotické výhody virtuality užívá. Přechází od jedné zvrhlé fantazie ke druhé a nikdy nemá dost. René se v nové roli necítí zdaleka tak dobře. Umělý svět mu připadá… inu, umělý. Nedokáže se oddat sexu, když ví, že to není doopravdy. Osahává si hranice možností. Doteky tu lze cítit, v jistých případech i bolest, ale umřít tu nejde. A tak se vrhá do víru bojů ve válečných zákopech, střílí a nechává se zasahovat, nesmrtelný nudící se bůh.

Až ho to svede k tomu, co je alespoň zčásti pravé – k Josiane. Když se domluví, dokáží se sejít ve sdílené umělé realitě a povídat si, třeba při svíčkách během večeře. Začínají nacházet milostný vztah, který na začátku neexistoval. Experimentují. Prohodí si na chvíli pohlaví, prožijí spolu sex a po návratu se ujistí, že to sice bylo zajímavé, ale že si takovou výměnu už příště odpustí. A setkávají se i s podivnými surreálnými světy, které vytváří jejich mysl tím častěji, čím déle žijí v izolaci od původního přirozeného světa.

Jenže ten přirozený svět kolem pomalu přestává existovat. Lidé budoucnosti žijí v městských superstrukturách obklopeni toxickým prostředím, proti němuž se musejí permanentně chránit průsvitnou membránou. Ano, přiznejme si, pro druhou vlnu epidemie koronaviru je to docela příhodné čtení.

Metabaron je zpátky a bez Joda mu to sluší

RICHARD KLÍČNÍK
28. srpna 2020 • 13:13

Exodus do virtuality

Svět ovšem nenechá na pokoji je. René a Josiane byli průzkumníci, kteří měli ukázat, že je takový virtuální život možný. Idyla končí. Jejich svět začínají zaplavovat davy dalších lidí, kteří se rozhodli skutečnou realitu nenávratně opustit. A René s Josiane jsou najednou na roztrhání, každý chce poradit, jak s novým prostředím nakládat.

René před tímto náporem utíká k vytváření světů. Hraje si na boha, vytváří nové planety a na nich život. Život se má k světu, dokonce až tak, že začne svého stvořitele ohrožovat. A protagonisty čím dál více začínají bolesti opravdu bolet. Virtuální svět se začal stávat reálným. Kde v tom všem najít záchytný bod? Přece tam, kde jej našli Adam s Evou nebo třeba roboti Primus a Helena v jubilujícím Čapkově dramatu R.U.R. – v lásce a splynutí. Jen by to volání života asi biblická Eva neoznačila tak, jako Josiane: „Ty krávo! To bylo něco!“

Wolverine: Kde se vzal nejsympatičtější z mutantích X-menů

RICHARD KLÍČNÍK
14. srpna 2020 • 07:24

Scenárista Thomas Cadéne, na poli komiksu relativní nováček, se dotýká velkých témat docela nenásilným způsobem. Vytvořil zajímavou symbiózu komiksu filozofického a erotického. Výtvarník Joseph Falzon se zase vyřádil na koncipování fantaskních světů, které mu jdou o něco lépe než lidské postavy a obličeje. Alt-Life je osobitý komiks, těžko srovnatelný s jinými díly, snad s výjimkou některých prací Möbia a Jodorowského.

Nový Jodo: Kolik krve prolije královská krev

RICHARD KLÍČNÍK
17. července 2020 • 14:20

Japonští lovci démonů na klášterní exkurzi

RICHARD KLÍČNÍK
30. července 2020 • 15:40Také přečtěte

Mít pevné břicho se vyplatí. Jak ho získat?

Předchází bolestem zad Pevné bříško není jen věcí vzhledu, ale nese s sebou také celou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště