Web zprávy

Amazon může být nájemcem nových skladů v Ostravě

Je to první tuzemský projekt pod hlavičkou skupiny GLP poté, co letos singapurský fond za jednu miliardu eur převzal ve střední a východní Evropě byznys realitní společnosti Goodman. Záměr stavět v Ostravě se začal chystat ještě před touto transakcí. 

„Projekt odráží naše rostoucí ambice v České republice, které jdou ruku v ruce s naším programem dalšího rozvoje ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jan Palek, šéf GLP pro Česko a Slovensko. 

Propad koruny může roztočit kola české inflace

Nový průmyslový park v Ostravě má mít 94 tisíc metrů čtverečních. Investice vyjde na čtyřicet milionů eur, zhruba 1,1 miliardy korun. 

Moravskoslezská metropole se dostala mezi destinace, které americký Amazon zvažuje pro vybudování dalších velkoskladů. GLP i Goodman s Amazonem po světě na řadě realitních projektů spolupracovaly. Jednání v Ostravě však nikdo nepotvrdil. „Bez komentáře,“ odpověděl na otázku týkající se nynější spolupráce s Amazonem Palek. Podle informací serveru E15.cz však projekt GLP patří mezi varianty, které Amazon zvažuje.

Armáda a policie bodují na pracovním trhu. Vojáci po letech dosáhli náborového limitu

Ostrava patří mezi oblíbené lokality stavitelů skladů a výrobních hal. Ve městě a okolí staví své projekty například společnosti CTP a Contera. Výstavbu tam plánuje rovněž skupina P3. 

V Singapuru sídlící GLP patří mezi největší světové hráče v oboru průmyslových realit. Skupina spravuje majetek za 89 miliard dolarů. Globálně jí patří 630 logistických parků, které mají k pronájmu 62 milionů metrů čtverečních.Také přečtěte

Šlo to i bez hvězd. Sarabia zařídil PSG výhru nad Bordeaux

Kouči francouzského mistra Mauriciu Pochettinovi chyběli potrestaný Kylian Mbappé, zranění Ángel Di María a Neymar …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště