Web zprávy

Americké burzovní indexy formují dvojitý vrchol

Mobius upozorňuje, že sjezd po druhé klesající křivce písmene M je v tuto chvíli nebezpečný z důvodu souběhu s termínem amerických prezidentských voleb. U nich se očekávají problémy okolo sčítání hlasů a uznání výsledku a s tím spojená nejistota může podle analytiků prohloubit očekávané korekce. 

S&P uzavřel svůj historický rekord nad hranicí 3580 bodů 2. září. Relativně rychle se tehdy vrátil nad hodnoty z března, na vrchol mu pomohl kontinuální zájem zejména o technologické akcie.

Důvod aktuálního očekávaného propadu je zřejmý. Druhá vlna COVID-19. V průběhu týdne evropské indexy propadly na pětiměsíční dno. Spojené státy budou tento trend dost možná následovat. Je z čeho klesat. Index S&P byl ještě na začátku tohoto týdne o pět procent výš než před rokem, kdy svět o novém typu koronaviru nevěděl ani ň. 

„Americké volby budou dalším velkým impulsem pro propad. Nejen v USA, ale všude na světě,“ uvedl Mobius v rozhovoru pro CNBC. Pokud podle něj zvítězí nyní favorizovaný kandidát demokratů Joe Biden, bude to minimálně krátkodobě pro trhy problém. 

Chris Kimble, analytik webu Investing.com zase odhaduje, že korekce v následujících týdnech by mohly přinést propad indexů až o 15 procent. Nejodvážnější odhad pak zřejmě prezentoval šéf Hercules Investments James McDonald. “S&P spadne před inaugurací nového prezidenta o pětinu. Investoři ztrácejí víru v to, že se šíření koronavirové pandemie podaří ukočírovat,” sdělil McDonald v rozhovoru pro server Business Insider. Spojené státy volí příštího prezidenta příští týden v úterý. 

Kryptoměny dobývají finanční svět. Od března sedminásobně překonaly růst na Wall Street

LVMH může napodruhé ovládnout klenotnictví Tiffany. Ušetří půl miliardy dolarůTaké přečtěte

Rusko ukáže, jestli stojí o Navalného | iROZHLAS

Když jsem vedl twitterovou online reportáž o příletu Alexeje Navalného do Moskvy, nejčastější otázka uživatelů …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *