Web zprávy

Andrej Babiš o pandemii. Co důležitého premiér pro Česko chystá?

Premiér Andrej Babiš (ANO) promluví k obyvatelům České republiky. Projev přichází jen pár hodin poté, co rezignoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a v čele rezortu ho nahradil epidemiolog Roman Prymula. Babiš ještě před týdnem vyzýval, aby se koronavirem  „nestrašilo“, mezitím se z premianta, kterým Česko bylo při jarní vlně epidemie, stala dle aktuálních údajů druhá nejhorší země v Evropě. Hůř je na tom jen Španělsko. Už v neděli místo svého internetového pořadu Čau lidi Babiš na twitteru avizoval, že „toho má hodně na srdci a že je to důležité“. Sledujte přímý přenos premiérovy řeči ve 20:00. 

Babiš se v posledních týdnech stal terčem kritiky nejen ze strany opozice, ale i mnoha expertů. Ti poukazují hlavně na to, že to byl premiér, který 20. srpna „zatlačil“ na Vojtěcha, aby nenařizoval plošně roušky v MHD a vnitřních prostorech.

Koronavirus ONLINE: Zeman jmenoval Prymulu ministrem. A skok v počtu obětí v ČR

Počet nakažených v Česku v posledních týdnech prudce roste, výrazně přibývá i těch, kteří s koronavirem bojují v nemocnicích. Pacientů ve vážném stavu, tedy těch, kteří potřebují plicní ventilaci nebo mimotělní oběh, je v současné době 101, vůbec nejvíc od března.



Také přečtěte

Realme GT bude jeden z nejlevnějších mobilů s procesorem Snapdragon 888

Realme GT výrobce avizoval už koncem února, první obrázky zveřejnil v rámci kongresu MWC v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště