Web zprávy

Andrej Babiš vyzval Čechy: Obejměte manželku a zapomeňte na omezení

„Dodržujte, prosím, všechna nařízená opatření. Omezte, prosím, kontakty s kamarády a kolegy, zůstaňte, prosím, doma, obejměte manželku, manžela, partnerku, partnera, děti či rodiče. Prožijte společně den, užijte si společné chvíle, kterých je v dnešní době málo. Sám to dobře vím,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO) u příležitosti výročí vzniku Československa na svém facebooku a dodal: „Zkuste na chvíli zapomenout na všechna ta omezení.“

Poděkování pracujícím, učitelům a rodičům

Zdůraznil, že jsou omezení obrovským náporem na psychiku. „Děkuji vám předem, že to pro Českou republiku a pro nás všechny uděláte,“ řekl předseda vlády se skleněným pohledem, na který upozornili i někteří diváci. „Pane premiére, děkuji za projev i za vaše slzy v očích,“ napsala sledující Stanislava. Podle jiných se ale Babiš přetvařoval.

Pak také poděkoval těm, kteří ve sváteční den pracují. „Udržujete v chodu stát a jeho klíčovou infrastrukturu,“ vzkázal. Poděkování ale směřoval konkrétně zdravotníkům, kteří bojují o životy v první linii, vojákům, policistům a hasičům.

Koronavirus ONLINE: Klaus porušil opatření, Zeman položil věnec a Babiš apeloval na Čechy

Poděkoval také učitelům: „I když vím, že pracujete v neuvěřitelně těžkých podmínkách, být učitelem je teď jedna z nejdůležitějších profesí.“ Babiš přidal díky i rodičům, kteří se starají o své děti, které nemohou chodit do školy. Poděkování směřoval i firmám, podnikatelům a živnostníkům, kteří zaměstnávají lidi, i samotným zaměstnancům.

Babiš zmínil režiséra, co se „proslavil“ mikinou

Premiér také lidem doporučil, aby se podívali na seriál České století, sám se prý na první díl seriálu od režiséra Roberta Sedláčka zrovna díval. „Pokud máte tu možnost, podívejte se na tento seriál třeba právě s rodinou a dětmi. Uvidíte Masaryka a další významné postavy československé historie,“ řekl Babiš s tím, že celý seriál je skvělý.

Režisér Sedláček o metálu na mikině: Potřeboval jsem to trochu znesvětit!

Právě režisér Robert Sedláček dostal od prezidenta Miloše Zemana přesně před šesti lety na Pražském hradě státní vyznamenání. Natočil například dokument Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny. Mnohé ale pohoršil, když tenkrát na slavnostní ceremoniál, který se letos kvůli koronavirové pandemii nekoná, dorazil v mikině.Také přečtěte

Lekl se Facebook prchajících uživatelů? Nová pravidla WhatsAppu se odkládají

Radost těch, kteří by si mysleli, že nová pravidla WhatsAppu nebudou platit vůbec, by byla …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *