Web zprávy

Aquapalace Praha: Byl to šok, říká na zavření šéfka Horáková

Nejnavštěvovanější tuzemský akvapark Aquapalace Praha má denní náklady, a to včetně osobních, 600 000 korun. Na 14 dní je přitom nelze snížit. Je třeba se stále starat o vodu jako za běžného provozu, zaměstnance na dva týdny není možné propustit. Pokud by nucené uzavření mělo trvat déle, provozovatel by potřeboval informaci už nyní, aby se dokázal připravit. Uzavření ze dne na den byl šok. Lidé od rána telefonují a žádají upřesňující informace, řekla generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.

Vedení Aquapalace Praha podle Horákové očekávalo nějaké restrikce od pondělí, jak zaznívalo v médiích od politiků. „Oznámení vlády byl šok. Do včerejška (čtvrtka) jsme jeli bez omezení, bez snížení kapacity. Čekali jsme, že tak, jak jsme do provozu v květnu a červnu postupně nabíhali, bude se to nyní vracet zpátky,“ uvedla Horáková.

Další dva týdny rozhodnou, varuje Babiš. Nevyloučil vypnutí celého Česka

Aquapalace měl podle Horákové obrovskou návštěvnost například v saunovém světě. Lidé, kteří sauny navštěvují, si tak posilují imunitu, a byli kvůli uzavření naštvaní, řekla. Stejný případ jsou návštěvníci, kteří chodí ráno kondičně plavat. Právě pravidelní zákazníci své návštěvy podle Horákové nijak neomezili. Aquapalace tento týden zaznamenal návštěvnost 1000 lidí denně, což není oproti loňsku téměř žádný rozdíl, řekla. S nárůstem počtu nakažených u lidí, kteří nechodí pravidelně, ale úbytek návštěv byl.

Horáková dále upozornila, že permanentky, které si lidé koupili, budou prodlouženy o dobu uzavření.

Nejhorší je nejistota

Nejhorší je podle Horákové nejistota, která nyní panuje. Není tak možné se se situací popasovat. „Na jaře při uvolňování s námi vláda komunikovala. Nyní jsme očekávali, že už jsme si prošlapali cestu a v případě dalších restrikcí budeme mít informace předem. Ale ukázalo, že nemáme partnera, se kterým bychom mohli jednat,“ řekla.

Koronavirus ONLINE: Do obchodů maximálně ve dvou. A Prymula prosí zdravotníky o pomoc

Vzhledem k dalšímu uzavření provozu by měl stát podle Horákové nabídnout provozovatelům kompenzace. Z dosavadní pomoci Aquapalace podle ní využil jen program na podporu zaměstnanosti Antivirus.

Aquapalace Praha se nachází v Čestlicích u Prahy. Loni byl podle žebříčku agentury CzechTourism mezi zábavními turistickými cíli nejnavštěvovanějším místem. Zavítal do něj přes milion lidí, mezi všemi turistickými cíli ČR se umístil pátý.Také přečtěte

Skóre PES je druhý den na 68 bodech, reprodukční číslo ale stouplo na 0,94. Čtvrtý stupeň dále v nedohlednu

Index protiepidemického rizika PES je druhý den na 68 bodech, dva týdny je ve čtvrtém …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *