Web zprávy

Armáda, Bučovice: Tři vojáci vybrali peníze na vozíček pro Gábinu

Záložáci 74. mechanizovaného praporu Bučovice pomohli Gábince, kterou postihlo vzácné metabolické onemocnění, v šesti letech pak špatně upadla a od té doby je na vozíčku. A právě na vozíček s přídavným pohonem vybrali neskutečně mnoho peněz! 

Bučovičtí vojáci se rozhodli, že pomohou Gábince, kterou postihl nepříznivý životní osud. Když jí byl jeden a půl roku, projevilo se u ní vzácné metabolické onemocnění buněk, to způsobilo, že její tělo nefunguje tak, jak má. 

Gynekolog Jan oplodnil nejméně 17 pacientek: Byl zároveň lékařem i dárcem spermatu

Další životní rána přišla o několik let později. V šesti letech špatně upadla, kvůli tomu nemůže chodit a je upoutána na vozíček. Záložáci 74. mechanizovaného praporu Bučovice se rozhodli, že dívce osobě pomohou.

„Petr Ševčík, Petr Suchánek a Miroslav Hrušák vytvořili pod občanským sdružením Independent z Uherského Hradiště transparentní účet, kam bylo možno od letošního dubna do konce července posílat peníze,“ uvádí na Facebooku Vojenský fond solidarity.  

Příslušníci AZ 74. mechanizovaného praporu Bučovice pomáhají Bučovický prapor může být hrdý na své záložáky -…

Zveřejnil(a) Vojenský fond solidarity dne Pondělí 5. října 2020

Kamioňák Milan sešrotoval na D1 auto s maminkou i synkem (†1): Přátelé na něj vyhlásili veřejnou sbírku, lidé zuří

Vybrané peníze měly putovat na nákup vozíčku s přídavným elektrickým pohonem. To Gábině pomůže ve větší samostatnosti. A taky, že to dokázali! Borci i přes koronavirovou krizi vybrali neuvěřitelných 175 tisíc! Podařilo se tak pokrýt celkové náklady na vozík v hodně 160 tisíc korun.

„Zbývajících 15 904 Kč věnovali bučovičtí záložáci Vojenskému fondu solidarity, který pomáhá našim vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci,“ dodávají. Vojenský fond solidarity doplnil, že je gesto vojáků zasáhlo. Třemi mužům poděkovali za jejich nasazení a vůli pomáhat. „Armáda pomáhá. Jsme jeden tým,“ dodali.   

Vzpěračku Annu nechtěli pustit do letadla, dokud neprokáže, že je žena: Prozradila, proč už nemá prsaTaké přečtěte

Smartphonový paparazzi vyfotil prototyp ohebného xiaomi

Prototyp ohebného xiaomi | foto: Weibo Fotografie doputovaly z čínské sociální sítě Weibo. Na nich můžeme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *