Web zprávy

AUDIO: Na hlavní město Náhorního Karabachu dopadají rakety. Útok zažil i zpravodaj Českého rozhlasu | iROZHLAS

Válka o arménskou enklávu Náhorní Karabach v Ázerbájdžánu stále tragičtěji dopadá na civilní obyvatelstvo z obou stran konfliktu. Ty se navzájem obviňují z raketových útoků na civilní objekty. Jak se ale podobné informace dají ověřit? Jenom na místě a na vlastní oči. Autentickou reportáž přináší stálý zpravodaj Českého rozhlasu. Poslechněte si ji.Stěpanakert (Náhorní Karabach)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVoják nám ukazuje, kam zhruba dopadla raketa, která nás zahnala do krytu pod ministerstvem obrany. Po skončení poplachu nám na ulici člověk v maskáčích nabízí, že nás tam odveze.

Na hlavní město Náhorního Karabachu dopadají rakety. Poslechněte si reportáž zvláštního zpravodaje Martina Dorazína z jednoho útoku

Cestou se od něj dozvídám, že ta úplně první raketa, která před několika dny zasáhla Stěpanakert, se částečně trefila do paneláku, ve kterém bydlí.

„Úplně zničila moje auto na parkovišti – vrak tam stojí doteď pod plachtou. Raketa prorazila zeď, vytloukla všechna okna a vyděsila děti tak, že se z toho doteď nemohou vzpamatovat. Tak silně nás neostřelovali za celou dobu konfliktu, ani v těch nejhorších letech 1992 až 94. Míří na ta místa, kde se scházejí lidé a chtějí zasít paniku,“ popsal zvláštnímu zpravodaji Radiožurnálu v Náhorním Karabachu voják.


Zpívala donbaským separatistům, teď přijela do Náhorního Karabachu. ‚Kočky vědí, kam se schovat,‘ říká


Číst článek

Pan Armen z ministerstva pro mimořádné situace říká, že na místě, kam dopadla raketa momentálně, nebyli žádní mrtví, ale pouze zranění a nešlo v žádném případě o objekt vojenského významu, protože příslušníci ministerstva pro mimořádné situace zbraně nenosí. Jsou to záchranáři.

Během rozhovoru s panem Armenem se z pozadí ozvaly tři další detonace, tentokrát ale vzdálenější než byla ta dnešní. Pan Armen říká, že to byl jednoznačně útok na město Stěpanakert.

V momentu, kdy jsme se přiblížili k budově, viděli jsme rozbitá okna a dál už jsme se nedostali, protože se ozvala siréna a musíme utíkat rychle pryč a skrýt se za nejbližší zdí. Dozvěděli jsme se, že to nebyl dron, ale ‚normální‘ raketa Smerch.

Martin Dorazín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Nejvíce potvrzených případů přibylo v česko-polském pohraničí

Ačkoliv ve většině regionů nárůsty počtu nově potvrzených případů nákazy koronavirem stagnují, v některých okresech se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *