Web zprávy

Audiokniha Jakobín: dramatizace Dvořákovy slavné opery zdarma

Antonín Dvořák: Jakobín


| foto: Radioteka

Kdo je to jakobín? A proč se tak říká i tajemnému cizinci, který nečekaně zavítá do svého rodného města v Čechách a převrátí tu během jediného dne všechny zdejší pořádky naruby?

Dramatizace Jana Jiráně vznikla podle libreta Marie Červinkové-Riegrové a Františka Ladislava Riegra. Posluchači se mohou těšit na výkony známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho ze slavných děl naší operní literatury.

Dvořákova opera Jakobín má tři dějství. Její premiéra se uskutečnila v roce 1889 v pražském Národním divadle. O devět let později se na stejném místě konala premiéra její druhé verze. Děj se odehrává v českém městečku na konci osmnáctého století v období vrcholící Velké francouzské revoluce.

Hlavních rolí se ujali Jaroslav Meduna, Jan Vondráček, Jiří Lábus nebo Barbora Mošnová. Pěvecké party obstarali Josef Klán, Eduard Hrubeš, Richard Novák, Anna Kratochvílová a další. Vypravěčkou příběhu je Hana Maciuchová.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se

Také přečtěte

Vatikánský nuncius v Iráku před cestou papeže onemocněl covidem

Vatikánský velvyslanec v Iráku, který připravuje březnovou návštěvu papeže Františka v této blízkovýchodní zemi, onemocněl covidem-19. Arcibiskup …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště