Web zprávy

Automobilkám se v létě dařilo. Výroba se přiblížila k loňským číslům, pokles byl jen o pět procent | iROZHLAS

V červenci a srpnu tuzemské automobilky vyrobily 184 942 osobních vozů, tedy o pět procent méně než loni. Výroba za osm měsíců tak klesla o 26,9 procenta na 688 557 aut, což je o téměř šest procentních bodů nižší propad, než v prvním pololetí. Oznámilo to v úterý Sdružení automobilového průmyslu.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVýrobní linka Škody Auto | Zdroj: Škoda Auto

„Automobilový průmysl je nadále výrazně ovlivňován poklesem poptávky po nových osobních vozidlech napříč Evropou. Přes téměř třetinový propad registrací nových automobilů v Evropské unii ale s mírným optimismem sledujeme, že se výroba v Česku v letních měsících alespoň přiblížila k loňským číslům a výrobcům se tak daří zmírňovat jarní ztráty,“ uvedl výkonný ředitel sdružení Zdeněk Petzl.


Výroba aut v Česku za čtyři měsíce klesla o třetinu. Jen za duben to bylo o téměř 90 procent


Číst článek

Největší automobilka Škoda Auto vyrobila 450 733 aut, což je o 23,4 procenta meziročně méně. Produkce v Hyundai klesla o 33,1 procenta na 137 040 aut a TPCA snížila výrobu o 31,9 procenta na 100 784 vozů.

Otázkou podle Petzla je, jak se bude na podzim vyvíjet epidemiologická situace a s ní související vládní opatření.

„Pro průmyslové podniky, které jsou z hlediska bezpečnosti velmi důsledné, je například klíčové, aby vláda případnými omezeními nezasáhla jejich běžný chod a především udržela obousměrnou průjezdnost státních hranic pro pendlery a klíčové zahraniční pracovníky. Další uzamčení ekonomiky by bylo pro řadu firem likvidační,“ dodal.

Výroba autobusů zaznamenala meziroční pokles o 9,7 procenta na 3009 vozidel. Iveco vyrobilo 2713 autobusů, což je pokles o 8,8 procenta, v SOR Libchavy produkce klesla o 17,5 procenta na 279 vozidel.

Jediný český výrobce motocyklů, týnecká Jawa, vyrobil v tomto roce 323 motocyklů. Ve srovnání s předchozím rokem tak zaznamenal pokles produkce 66 procent.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Studenti odsouzení za podvracení republiky. Před 50 lety začal proces s Hnutím revoluční mládeže | iROZHLAS

Přesně před padesáti lety začal první politický proces v normalizačním Československu. Obžalovanými byli členové Hnutí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště