Web zprávy

Automobilový průmysl se v létě vzpamatoval

„Automobilový průmysl je nadále výrazně ovlivňován poklesem poptávky po nových osobních vozidlech napříč Evropou. Přes téměř třetinový propad registrací nových automobilů v EU ale s mírným optimismem sledujeme, že se výroba v Česku v letních měsících alespoň přiblížila k loňským číslům a výrobcům se tak daří zmírňovat jarní ztráty,“ uvedl k údajům šéf SAP Zdeněk Petzl.

Otázkou podle něj zůstává, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace na podzim a jaká na ni budou navazovat vládní opatření.

„Pro průmyslové podniky, které jsou z hlediska bezpečnosti velmi důsledné, je například klíčové, aby vláda případnými omezeními nezasáhla jejich běžný chod, a především udržela obousměrnou průjezdnost státních hranic pro pendlery a klíčové zahraniční pracovníky. Další ‚lockdown‘ by byl pro řadu firem likvidační,“ zdůraznil.

Nejvíce vozů vyrobila Škoda Auto, a sice 450 733, což je o 23,4 procenta méně než před rokem. V červenci ale společnost vyrobila 53 353 vozidel – o 26,8 procenta více než ve stejném měsíci loňského roku.

Nošovická Huyndai vyrobila v prvním pololetí celkem 137 040 automobilů, meziročně o 23,4 procenta méně. Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën) vyrobila celkově 100 784 vozů, meziročně o 31,9 procenta méně.

Také přečtěte

Ministerstvo kultury připravuje novelu autorského zákona. Google jedná s vydavateli po vlastní ose | iROZHLAS

Mezi společností Google a českými mediálními domy dál pokračují vyjednávání o placení za články. Internetový …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště