Web zprávy

Babiš se sejde s polským a maďarským premiérem. Budou řešit covid i EU


Hlavními tématy summitu bude podle úřadu české vlády současná situace týkající se pandemie covidu-19, boj s opětovným nárůstem případů nákazy koronavirem ve většině evropských států a také nadcházející mimořádný summit Evropské unie. Ten se má věnovat hlavně vnitřnímu trhu, konkurenceschopnosti a zahraničněpolitickým otázkám, zejména situaci ve východním Středomoří a vztahům s Čínou.

Premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska budou dále diskutovat o situaci v Bělorusku, vztazích s Ruskem nebo o transatlantické spolupráci. Tiskovou konferenci po schůzce premiérů V4 organizátoři předběžně avizovali na 14:15 SELČ.

Premiér Andrej Babiš (ANO) podle tisku nesouhlasil s oficiální schůzkou s běloruskou opozicí na summitu premiérů V4. Předseda vlády ČTK ve čtvrtek napsal, že nechce udělat unáhlený krok, který by nebyl v souladu s celoevropským postojem a nahrál běloruské propagandě. S jedním s předáků běloruské opozice, exministrem Pavlem Latuškem, se ale ve čtvrtek v Praze sešel ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Naposledy jednali premiéři V4 počátkem července ve Varšavě, a sice o čerpání peněz z evropského fondu obnovy. Babiš při této příležitosti symbolicky předal Morawieckému předsednictví V4.

Také přečtěte

Pardubice – České Budějovice, naváže ligový nováček na parádní podzim?

Pavel Dreksa (vlevo) a Damián Bariš z Brna sledují akci EmilaTischlera z Pardubic | foto: ČTK …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *