Web zprávy

Babišovi v televizi vytekly nervy. Začíná nadávat nám všem, nejen Kalouskovi

foto: ČTK / Krumphanzl Michal

Dnešní televizní vystoupení Andreje Babiše o nových opatřeních proti koronaviru bylo zajímavé. Nikoli však obsahem, premiér de facto neřekl nic jiného než včera ministr zdravotnictví Roman Prymula. Pokud se čísla nakažených nepodaří srazit, nastane úplné zavření země (hnusné slovo lockdown). Logicky.

Poprvé ovšem Andrej Babiš obvinil občanstvo, že si za současné „zavření“ sportu, kultury, hospod, škol může samo svou nedisciplinovaností. Přitom to byl sám Andrej Babiš, jenž v srpnu zrušil nové rouškové restrikce, které chtěl zavést od prvního září tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Lidé jsou už otrávení z různých nařízení, proto si myslím, že teď jsme rozhodli správně. Rozhodnutí se budou řídit podle semaforu, a pokud by se situace zhoršila, budeme okamžitě reagovat. A opakuji, že já jsem odpovědný za to, jak bude fungovat vláda a ministři.“

Tady to máme černé na bílém.

Babiš vyzývá k dodržování opatření, jinak Česku hrozí uplné uzavření

ČTK
9. října 2020 • 14:02

K odpovědnosti se tedy přihlásil Andrej Babiš už v srpnu a možná to sám ví. Proto se své tehdejší selhání snaží přehlušit obviňováním nezodpovědných občanů, kterým ovšem svého času sám vyšel vstříc asi na základě pocitů a rad svých expertů na veřejné mínění, nikoli dat a statistik kolem šíření covidu-19.

Jedinou odpovědnost, ovšem řádově vyšší, občanstvo za současnou politicko-zdravotní krizi nese: Tu, že s epidemií „bojuje“ někdo tak nekompetentní, jako je Andrej Babiš. Zvolili si ho.

Nová opatření: Vláda projednala zpřísnění restriktivních opatření. Co všechno Prymula …

mrb
8. října 2020 • 15:21

Prymula: Přijdou další omezení pro akce, za 14 dní můžeme být ještě tvrdší, vyznamenání…

Čestmír Strakatý
24. září 2020 • 10:01Také přečtěte

Od -10 k +10. Počasí jako na houpačce

„Zpočátku týdne bude do České republiky proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu, takže budou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *