Web zprávy

Basketbalistky KP Brno stáhly velké manko, ale na výhru nedosáhly

Eva Kopecká z KP Brno

| foto: KP Brno

Svěřenkyně Dušana Medveckého prohrávaly s Moskvankami ještě v závěru třetí čtvrtiny o 15 bodů (49:64), ale v poslední části se jim povedla dvanáctibodová šňůra od stavu 58:70. Za osm minut čtvrté čtvrtiny inkasovaly Brňanky jen dva body, v posledních 56 sekundách jich ale dostaly šest a samy už se neprosadily.

Brňanky se opíraly o severoamerické opory, kanadská pivotka Emily Potterová nastřílela 22 bodů a přidala 11 doskoků, Američanka Tenia Pageová přispěla 21 body. Byly ale příliš osamoceny, zatímco soupeř měl pět střelkyň s dvouciferným výkonem a Alexandra Tarasovová s 13 body a 12 doskoky a Varvara Psarevová s bilancí 13-10 zaznamenaly double double.