Web zprávy

Basketbalistky USK vyhrály v lize bez potíží i třináctý zápas v sezoně

Brionna Jonesová (uprostřed na archivním snímku) přispěla k výhře USK 19 body.

| foto: FIBA.com

Úřadující šampionky z USK měly utkání s KP od počátku pod kontrolou. Brionna Jonesová k výhře přispěla 19 body a přidala devět doskoků, Teja Oblaková nasbírala 17 bodů.

Žabiny hrály s Hradcem od počátku vyrovnaný duel. Hostující Lvice soupeřkám výrazněji odskočily vydařeným vstupem do druhého poločasu, kdy třetí čtvrtinu vyhrály o deset bodů a zvýšily náskok až na 17 bodů. Domácí ale čtyřmi trojkami v úvodu závěrečné části rychle snížily a koncovka byla těsná. Ještě půl minuty před koncem byl stav vyrovnaný 94:94, rozhodly proměněné trestné hody Kristýny Čuperkové.

Střelecky v zápase zazářila Pamela Effangová, která dala 29 bodů Východočešek. Čuperková přispěla jako druhá nejlepší střelkyně vítězek 18 body.

Basketbalová Renomia liga žen

9. kolo
KP Brno – USK Praha 57:89 (19:26, 30:44, 39:65)
Nejvíce bodů: Kopecká 15, Dudáčková 12, Pageová 10 – Jonesová 19, Oblaková 17, Voráčková 13.

10. kolo
Žabiny Brno – Hradec Králové 94:96 (24:26, 48:55, 66:83)
Nejvíce bodů: Křivánková 19, Vacková 18, Šoukalová a Vondráčková po 15 – Effangová 29, Čuperková 18, Marečková 17.

Počet cestujících ve vlacích Českých drah se loni propadl o třetinu

„Nejvýznamnější pokles jsme zaznamenali ve druhém a čtvrtém čtvrtletí 2020. Během první vlny koronaviru na …