Web zprávy

Během karantény se urodilo. Zahrádkáři se předhání, kdo má větší zeleninu

Naprostá většina letošních soutěží, kde by se mohli zahrádkáři pochlubit vypěstovanou zeleninou, byla kvůli pandemii zrušena. Některé byly přesto uspořádány alespoň online a nadšenci sdíleli fotografie obří zeleniny na internetu, čehož si všimla i BBC.

Pětašedesátiletý Joe Atherton z Mansfieldu letos dokonce překonal na online soutěži zahrádkářů svůj vlastní rekord, co se týče délky červené řepy (8,5 metru), během karantény se taky urodila obří kozí brada, kořenová zelenina podobná petrželi. Měřila pět a půl metru.

Notts News: Champion vegetable grower Joe Atherton from Mansfield has broken two new world records. Joe grew the world’s…

Zveřejnil(a) Notts TV dne Pátek 2. října 2020

„Bohužel to byla letos jediná soutěž, která se mohla uskutečnit,” litoval dlouhodobě známý rekordman a zarytý zahrádkář.

„Chtěli jsme dát zahrádkářům šanci pochlubit se i letos během pandemie,” uvedli pořadatelé soutěže, ve které na začátku října slavili úspěch i nováčci. Dominic Driscoll z Wingerworthu se prezentoval zelím, které vážilo úctyhodných 22 kilogramů.

„Většinou dávám přednost tomu, aby zelenina byla chutná, než aby byla co nevětší. Ale letos jsem měl možnost, tak proč to nezkusit,” uvedl devětatřicetiletý Brit, jehož zelí po soutěži putovalo rovnou na talíře.

Podařilo se vám letos také vypěstovat nějakého obra, nebo máte zajímavý příběh týkající se vaší zahrady? Neváhejte nám poslat fotografii prostřednictvím facebookového profilu. Ty nejlepší zveřejníme!

Kevin Fortey, zahrádkář z Walesu, vidí v době pandemie a s tím související karanténou možnost spojení zahrádkářů, kteří na svůj koníček mají více času.

„Uspořádali jsme nějaké soutěže na sociálních sítích, zaznamenali jsme opravdu masivní nárůst zájemců o pěstování zeleniny a zahrádkaření. Je to koníček, u kterého se člověk dostane alespoň na chvíli ven,” myslí si Fortey, který provozuje na internetu skupinu sdružující právě nadšence rýčů a konví.

Jak dodal Fortey, v neposlední řadě koníček mohli letos ocenit i lidé v nouzi a bez domova. Právě k nim se totiž snaží Fortey vypěstovanou zeleninu dostat.Také přečtěte

Potravináři kritizují program Agricovid. Vadí jim, že se dotace krátí o peníze z jiné vládní pomoci | iROZHLAS

Měla to být pomoc pro pivovary, pekárny nebo další potravináře, kteří dodávali hlavně do hospod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *