Web zprávy

Bejrút: Pod troskami zachytili tlukot srdce! Naděje už není, zklamal šéf záchranářů

Tři dny po údajném zachycení známek života v sutinách zřícené budovy v libanonském hlavním městě Bejrútu, zničeného mohutnou srpnovou explozí, už záchranáři nevidí naději na nalezení živého člověka.

Ve čtvrtek skupina záchranářů složená z dobrovolníků z Chile, Libanonu a členů civilní obrany začala rozebírat hromady betonu a dalšího zničeného stavebního materiálu, protože zaznamenali, že pod sutinami možná někdo dýchá a tepe mu srdce. V přízemí budovy se před katastrofou ze 4. srpna nacházel bar.

Hasič David zachraňoval se psem lidi v Bejrútu: Popsal obraz zkázy po výbuchu

Bejrút doufal v zázrak a nasazené síly kus po kusu odklízely trosky. Práce postupovaly pomalu, protože hrozilo zřícení dalších částí budovy. Zázrak se nakonec nekonal.

Pod troskami se už totiž „z technického hlediska“ žádné známky života neprojevují, řekl v sobotu večer podle agentury DPA šéf chilského záchranářského týmu Topos Francisco Lermanda.

Po výbuchu 2750 tun špatně uskladněného dusičnanu amonného zemřelo asi 190 lidí a dalších 6000 utrpělo zranění. Exploze a následná tlaková vlna poničila rozsáhlé oblasti ve městě. Libanonci výbuch připsali liknavosti politiků, protože o potenciálním nebezpečí látky se vědělo. Vláda Hasana Dijába pak podala demisi a Dijábův nástupce Mustafá Adíb nyní sestavuje nový kabinet.

Poslední foto před výbuchem v Bejrútu: Hasič otevírá dveře skladu! Fotograf je mrtvý, krásná hasička s kolegy nezvěstníTaké přečtěte

Policie pátrá po 13leté dívce z Chrudimi

Rodina nemá o dívce zprávu, proto kontaktovala policii. Na sobě měla dívka černé legíny, černé …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *