Web zprávy

Běloruský Palach? Před budovou policie se zapálil muž

K události došlo v pátek 18. září před budovou smaljavičské policie, kde se muž polil benzinem a následně zapálil. Podle dosavadních informací se muž nachází v nemocnici na jednotce intenzivní péče, kde se lékaři pokoušejí o jeho záchranu. Místo je uzavřeno, podle svědků před budovou zůstaly ohořelé zbytky jeho oblečení a bot. O události informoval běloruský kanál Nexta a posléze i deník Naša Niva.

„Přijížděl jsem na křižovatku, u kterého stojí budova policie, byly tam hasičské vozy s majáky i policisté. Vedle nich na zemi ležel muž a vedle něj se válelo hořící oblečení nebo nějaký hadr. Nejdřív jsem myslel, že je to nějaká figurína, ale pak jsem si uvědomil, že je to člověk a že se hýbe. Byl celý pokrytý nějakým bílým práškem. Pak se přiřítily sanitky a lékaři ho odvezli pryč,“ popsal tisku svědek.

Ministerstvo: Nemocný muž, který se chtěl zabít

Další svědci vypověděli, že muž před svým činem nekřičel žádná politická hesla, pouze přišel na místo, polil se benzinem a zapálil. Následně k němu přiběhl policista s hasicím přístrojem a uhasil ho. Podle všeho měl před svým činem zazvonit na zvonek policejní budovy.

Lukašenko hrozí „válkou“ se sousedy. Hranice Běloruska ale nezavřel

Ministerstvo vnitra oznámilo, že jakýsi muž před několika dny volal na policii a upozornil na plánovanou sebevraždu. Vyšetřovací výbor dodal, že tento muž „v roce 2016 podstoupil léčbu v souvislosti s duševní chorobou a sebevražednými sklony“.

„Pacient je ve vážném stavu, bojujeme o jeho život. Nic o něm a jeho totožnosti nevíme,“ okomentoval jeho stav hlavní lékař regionální nemocnice Alexander Myslivčik.  

Mluvčí ministerstva vnitra později potvrdila, že se zapálil 36letý místní obyvatel, který měl v minulosti potíže se zákonem kvůli zálibě v lihovinách a také se několikrát pokusil o sebevraždu. Muž je podle vyšetřovatelů v kritickém stavu.Také přečtěte

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků do zavedení povinných testů

Také sociálnědemokratická ministryně práce Jana Maláčová v pátek večer na Twitteru uvedla, že než začne …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště