Web zprávy

Bendlova protiimigrační kampaň nezabrala. Kdo je mladá Pirátka Šípová


Pro Adélu Šípovou bude vysoká politika novou zkušeností, zvažuje nyní členství u Pirátů. Překvapivě zvítězila již v prvním kole senátní voleb na Kladně, kdy porazila stávajícího senátora Jiřího Dienstbiera nebo kladenského primátora Milana Wolfa. Ve druhém kole se pirátka Adéla Šípová střetla s někdejším středočeským hejtmanem a exministrem zemědělství a dopravy Petrem Bendlem z ODS, nad kterým s přehledem zvítězila. Po sečtení všech hlasů získala celkem 67,13 %.  

Šípová byla minulý týden zvolena též do středočeského krajského zastupitelstva.

Právnička a matka pěti dětí se v politice se poprvé angažovala v roce 2018, kdy kandidovala za sdružení nezávislých kandidátů Za obec Doksy. Do zastupitelstva obce, ve které žije, se však nedostala.

Narodila se 22. září 1980 ve Vlašimi. V dětství strávila rok u příbuzných v Sydney, kde chodila do školy. Po gymnáziu vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Nejdříve byla koncipientkou u kladenského advokáta Josefa Holuba, po advokátních zkouškách spolupracovala s velkými advokátními kancelářemi v Praze. Nyní je Šípová opět samostatnou advokátkou.

Bendl se vymezil proti přistěhovalcům, Šípová totiž dříve podporovala kvóty

Má zkušenosti se všemi právními oblastmi, včetně obhajoby v trestním řízení. Angažuje se i v neziskovém sektoru. Založila několik neziskových organizací a iniciovala občanské či kulturní aktivity. K prioritám jejího programu patří sociální politika, životní prostředí a transparentní hospodaření státu.

Jak Šípová uvádí na svých internetových stránkách, v Senátu by se ráda zapojila do práce výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. V rozhovoru pro Deník N řekla, že uvažuje o členství u Pirátů.

Také přečtěte

Křoviny v okolí nádraží Praha-Libeň na Palmovce dočasně ožijí kulturou

„V horizontu pěti až sedmi let by zde měla začít realizovat svůj projekt Pražská developerská. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *