Web zprávy

Běžec kvůli konci uhlí oběhne elektrárny. Za dva dny chce zdolat 260 km

Hřebecký vyrazil jen s batohem a spacákem, chce běžet, dokud to půjde. V plánu nemá běžet jen po rovince. Z Ústí vyrazil směrem na Milešovku, zdolat chce i Klínovec.

„Myslím, že první noc bude v cajku, poběžím, co to půjde. Přes den to taky půjde, myslím, že těžká bude ta druhá noc, která bude někde kolem Klínovce. Tam někde asi zalezu a na dvě tři hodiny se prospím a pak poběžím dál,“ nastínil plán běhu Hřebecký.

Trasa Hřebeckého povede i na Milešovku, zdolat chce i Klínovec

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Trasa vede kolem uhelných elektráren, například Ledvice u Bíliny. Cestou mine i další nejvýznamnější elektrárny a velkolomy, které se zásadním způsobem otiskly do tváře a minulosti Ústeckého a Karlovarského kraje. Právě na problémy přechodu od uhlí k jiným zdrojům energie chce během upozornit.

„To, co sleduji, je debata lidí, kterých se to bezprostředně týká, kteří pracují v dolech, v uhelných elektrárnách, je tam kolem toho spousta jejich obav. Bojí se, mají strach a je podle mě důležité upozornit, že je potřeba na tyto lidi myslet,“ řekl Hřebecký.

Běh Hřebeckého nazvaný „48 hodin běhu mezi elektrárnami pro laskavější konec uhlí” chce pod stejnojmennou výzvou na portálu Darujme.cz vybrat mezi veřejností co nejvyšší částku na podporu energetické kampaně Hnutí DUHA.

„Cílem je upozornit na spravedlivou transformaci energetiky v ČR a přechod od uhlí k obnovitelným zdrojům energie. Podporují to i různé firmy, které souhlasily, že za uběhnutý kilometr darují dvě koruny. Aktuálně jsme na nějakých 25 tisících, mohli bychom se dostat až na částku kolem 50 tisíc korun,“ řekl Michael Kleinert z hnutí Duha.

Také přečtěte

Chile oznámilo silné zemětřesení u Antarktidy a slabší u metropole

První a silnější zemětřesení udeřilo ve 20:36 místního času (0:36 SEČ) 216 kilometrů severovýchodně od …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *