Web zprávy

Bezpečnostní pásy zachránily ženě život: Zapnula je díky policii

Obrovské štěstí měla spolujezdkyně z citroenu, který v pátek havaroval na Českolipsku. Ženě se při srážce tří aut nestalo nic vážného, ale stačilo, aby ji ten den nepokutovali policisté kvůli nezapnutému bezpečnostnímu pásu a mohla zemřít…

Policisté z celé republiky měli od čtvrtka do neděle akci, kterou chtěli podpořit bezpečnost na silnicích. Hlídce z Českolipska se to v pátek povedlo na 100 %. Všimli si totiž, že spolujezdkyně v projíždějícím citroenu není připoutaná.

Vůz proto ve Stružnici zastavili a dotyčné dali pokutu 200 korun. „Současně jí domluvili, aby bezpečnostní pás používala, protože jí může při nehodě zachránit život,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Premium

Zdrcená maminka chovatelky psů popsala rodinnou tragédii: Janu (†50) zabil sprej na hmyz!

Ti samí policisté o hodinu později zasahovali u dopravní nehody u obce Jezvé, kde se srazila tři auta. Tím nejvíc poškozeným byl právě Citroen, který ten den stavěli! V době nehody byla spolujezdkyně naštěstí už připoutaná.

„Kdyby jí dopravní hlídka ve Stružnici nedomluvila, zřejmě by tuto nehodu bez zapnutého bezpečnostního pásu nepřežila,“ sdělila mluvčí s tím, že spolujezdkyně skončila v českolipské nemocnici s méně vážnými zraněními. „Ona sama to vnímá jako velký zázrak,“ dodala Ivana Baláková.

Talentovaná fotografka Kristýna K. (†23) zemřela v Alpách: Při pózování se zřítila ze 150 metrůTaké přečtěte

Po rakouských dálnicích mohou jezdit rychleji už i elektromobilisté z Česka

Rakouské dálnice znají specialitu v podobě IG-L zón, kde je snížená rychlost kvůli ochraně ovzduší. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *