Web zprávy

Blatný si kvůli prioritnímu očkování v SZÚ předvolá ředitele

Na kontroverze kolem očkování upozornil ve středu server SeznamZprávy, který uvedl, že mezi očkovanými v SZÚ jsou i úředníci nebo příbuzní pracovníků.

„Abych měl informace objektivní, předvolám si ředitele Státního zdravotního ústavu a budu chtít jasné vysvětlení. Musí to být jasným signálem, že nebude v žádném případě tolerováno, pokud někdo nebude dodržovat prioritizaci, tak jak je nastavená,“ sdělil Blatný.

Vakcínu mají dostávat mezi prvními zdravotníci a senioři. Blatný uvedl, že pokud došlo k tomu, že nebyla pravidla respektována, vyvodí z toho důsledky.

„A to včetně osobní zodpovědnosti lidí, kteří by s tím byli spojováni,“ dodal. Nevyloučil ani případné odvolání ředitele SZÚ.

Kromě očkování v SZÚ vzbudilo v minulých dnech pozornost i to, že se mezi prioritně očkované dostala manželka královéhradeckého krajského radního pro zdravotnictví a bývalého dlouholetého primátora Hradce Králové Zdeňka Finka (Hradecký demokratický klub).

Vakcinace se Eliška Finková zúčastnila spolu s manželem, který je lékařem. Ani ona na to neměla podle v současnosti stanovených kritérií nárok, i když Fink v pondělí tvrdil, že hodlá pracovat jako dobrovolnice v budoucích očkovacích centrech.

Krajské hnutí ANO kvůli tomu žádá Finkovu rezignaci, ten vzkázal, že odstoupit nehodlá.

Také přečtěte

Vlak ve Švédsku rozmetal autobus uvízlý na přejezdu

K hrozivě vypadající nehodě došlo v pondělí ráno poblíž švédského Göteborgu. Vlak se srazil s autobusem, který se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště