Web zprávy

Bohatí Češi vidí v současném stavu investiční příležitost

Únorové a březnové turbulence na finančních trzích, stejně tak ekonomická nejistota během jarní vlny pandemie koronaviru, způsobily mírný pokles hodnoty majetku zhruba poloviny movitých Čechů. Naopak aktivní desetina z nich se těšila z až desetiprocentního růstu majetku, ukázal průzkum UniCredit Bank Private Banking.

„Více než třetina klientů vnímala aktuální situaci jako unikátní investiční příležitost. Vzrostl zájem především o akcie technologických a farmaceutických firem. Klienti se také více zaměřili na akciové fondy, kde často volili cestu rozdělení investice do několika postupných nákupů. Nadále zůstávají populární nemovitosti,“ uvedl Jan Troníček z UniCredit Bank.

„Akciové fondy se přes počáteční únorový a březnový propad ukázaly jako sázka, která se investorům vyplatila. Mnoho titulů, především v oblasti technologií, zdravotnictví či farmacie se možná až překvapivě rychle vrátilo na svou hodnotu z před února, a dokonce ji některé i výrazně překonaly. Naopak například akciové tituly z oblasti cestovního ruchu či dopravy ztrátu zatím nesmazaly,“ dodal.

Restart ekonomiky v nedohlednu

I přes odvážnější přístup k investicím však movití Češi zůstávají k budoucímu vývoji ekonomiky spíše skeptičtí. Téměř polovina z nich dokonce čeká v následujících měsících další pokles ekonomiky, další pětina dlouhodobou stagnaci. Čtvrtina z nich pak věří v pomalé nastartování české ekonomiky, v rychlý restart nevěří téměř nikdo.

Také přečtěte

Mohutné exploze v Rovníkové Guineji, desítky mrtvých

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště