Web zprávy

Boj o senát: Vítačí migrantů, klimaalarmisté i jiní rudo-zelení kádři tlačí Hampla. Zlatá Němcová!

foto: CNC/Jakub Poláček, Martin Přibyl

Minulý týden jsem před prvním kolem senátních voleb zařadil Miroslavu Němcovou, která se uchází o hlasy voličů v centru Prahy a části přilehlého okolí, mezi sedm nejprovařenějších kandidátů. V článku Politické ojetiny, neziskoví upíři a pohaslé hvězdy si můžete přečíst, co mne k tomu vedlo. Aniž bych na tomto svém názoru cokoliv změnil, musím říct, že i přes všechny výhrady je teď Němcová v souboji s Hamplem mým favoritem. Většina lidí, jejichž podporou se její soupeř chlubí v placených inzerátech, představuje v mých očích čistokrevné rudo-zelené zlo klimatického, genderového, sociálně-inženýrského progresivismu.

Němcová: Xaver Veselý vyzývá lidi k nenávisti, měl by být odvolán. Chci do Senátu, pak…

Čestmír Strakatý
15. června 2020 • 16:40

Aspoň pár příkladů za všechny.

Bratři Jan a Pavel Čižinští jsou esencí mixu klimatického alarmismu (v Praze 7, kde Jan starostuje, je už přes rok vyhlášen stav klimatické nouze, aniž by to cokoliv znamenalo) a arogantního papalášství, s nímž rozhodují o osudech desítek tisíc lidí (v Praze 1, kde starostoval Pavel, dostali do skutečné nouze všechny řidiče, kteří musejí objíždět Smetanovo nábřeží přeměněné na nevyužívanou pouliční kavárnu). Nejviditelnější, ale zdaleka ne jediné úlety. Do party k nim zapadá pražská radní Hana Třeštíková.

V klimatickém alarmismu je pevně ukotven také Petr Doubravský. Student, ekologický a levicový aktivita je v Česku mluvčím a jedním z iniciátorů studentských stávek za klima. Greta Thunberg forever!

Senátoři Marek Hilšer a Václav Láska se tváří jako ti největší zastánci demokracie, lidských práv a plurality názorů, ovšem pokud zvítězí ten jejich. Například před volbou členů Rady České televize neměli problém sepsat petici, která měla připravit o možnost kandidovat mezi radní ekonomku Hanu Lipovskou.

Praha už zná postupující do druhého kola senátních voleb. Zafungovaly koalice a odkaz…

ČTK
3. října 2020 • 16:25

Socioložka Jiřina Šiklová je zakladatelkou genderových studií v Česku, nezisková organizace Gender Studies je její dílo. Jste proti přílivu uprchlíků? Podle Šiklové je to nedostatkem vzdělání a myšlenkovou zakořeněností v dobách komunismu. Ona sama podepsala chartu a pracovala v disentu, nicméně před tím byla dvanáct let členkou KSČ.

Vstřícnost vůči běžencům propaguje i Jaroslav Miko, který založil iniciativu Češi pomáhají. S migraci má zkušenosti z první ruky – stejně jako řada jiných českých Romů odešel i on na nějaký čas zkusit štěstí do Kanady a Anglie. Ale už je zpátky.

Inzerát, který si zaplatil senátní kandidát Václav HamplFoto Facebook

Pokračovat by šlo dál a dál, ale bylo by to zbytečné – voličům, kteří v Praze obvykle většinově tíhnou spíš k pravicovému vidění světa, by to mělo stačit. Ostatně už v prvním kolem dostala Němcová 48,56 % hlasů, zatímco druhý Hampl jen 20,49 %. Tak snad to dobře dopadne. Můj hlas by za této situace měla Němcová jistý, i když by to byla jen volba menšího zla. Stejně budu volit i ve svém kladenském obvodě. I tam považuji jednoho z kandidátů za tak nepřijatelného, že to půjdu hodit jeho soupeři, i když k němu mám tisíc výhrad. Volby už jsou někdy takové a je lepší volit alespoň takto, než nevolit vůbec a pak si třeba vyčítat, že ze dvou zel vyhrálo to větší.

Takže jděte volit. A když už nemůžete volit srdcem, volte aspoň rozumem!

Bohumil Pečinka: Andrej Babiš jako smutný vítěz letošních voleb. Uvítězil se konečně k …

Bohumil Pečinka
4. října 2020 • 08:29

Poučení z voleb: Babiše od moci odstaví jen silné koalice. Budou ale schopny …

Viliam Buchert
3. října 2020 • 21:20Také přečtěte

Čekání na Mahomese a duel důchodců. Bojuje se o vstupenky do Super Bowlu

Perspektivní budoucnost v konferenci AFC, „důchodci” v konferenci NFC. Tak by se s nadsázkou daly …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *