Borderlands 4 i nový díl Brothers in Arms mají být ve vývoji


Vývojáři ze studia Gearbox Software již delší dobu o svých chystaných projektech mlčí. Známý americký tým se sídlem v texaském městě Frisco hráčům naposledy přinesl v roce 2019 vydaný třetí díl série Borderlands, na který v průběhu loňského roku navázaly dva spin-offy v podobě her Tiny Tina’s Wonderlands a New Tales from the Borderlands. Právě značka Borderlands by měla hrát v plánech studia hlavní roli i do budoucna. Naznačuje to aktualizovaný profil bývalého technického ředitele studia Lost Boys Interactive, které od roku 2022 spadá právě pod Gearbox.

Vývojář Randel Reiss ve svém životopise na platformě LinkedIn zmiňuje kromě několika již vydaných titulů také dosud neoznámené hry jako Borderlands 4, Tiny Tina’s Wonderlands 2 a Brothers in Arms. Vývoj všech tří zmíněných her by dával z pohledu Gearboxu smysl. O plnohodnotný nový díl série Borderlands by mezi hráči byl bezesporu zájem a z pohledu tržeb by pro Gearbox představoval sázku na jistotu. Obdobně by se dalo vnímat pokračování Tiny Tina’s Wonderlands. První díl se dočkal výrazného finančního úspěchu, který vedení samotného studia označilo za velké vítězství a počátek úplně nové značky.

Borderlands 4

Překvapením není ani zmínka značky Brothers in Arms, okolo které se spekulace točí již několik let. Pokračování mezi hráči dodnes ceněné druhoválečné akce už v roce 2018 naznačoval samotný šéf Gearboxu Randy Pitchford. Oficiálního představení nového dílu jsme se však dosud nedočkali, takže nad budoucností série nadále visí otazník.

Faktor nejistoty bychom mohli vztáhnout na celý Gearbox, který je od roku 2021 vlastněný společností Embracer Group. Švédský vydavatel musel po nákladných investicích a následných neuspokojivých finančních výsledcích přistoupit k restrukturalizaci, která měla za následek propouštění, rušení rozpracovaných projektů nebo uzavření známého studia Volition. Je pravděpodobné, že se tyto problémy nějakým způsobem dotknou i Gearboxu. Dva měsíce zpátky se dokonce mluvilo o možném prodeji či osamostatnění studia. Je tedy otázkou, zda se některé ze zmiňovaných her v dohledné době opravdu dočkáme.

Borderlands 4