Web zprávy

Břídilové a cucáci. Trump urazil padlé vojáky, tvrdí šéfredaktor magazínu


Prezident tehdy podal vysvětlení, že „vrtulník tam nepoletí“ a tajná služba ho tam nepoveze. Ve skutečnosti se ale obával, že by se v nepříznivém počasí rozcuchal, tvrdí Jeffrey Goldberg, šéfredaktor liberálního magazínu The Atlantic s odvoláním na čtyři zdroje.

Bílý dům tato tvrzení popřel.

Trump během rozhovoru s vedením delegace dopoledne před plánovanou návštěvou podle Goldberga řekl: „Proč bych měl na ten hřbitov jet? Je plný břídilů.“ 

Při jiném rozhovoru během téže cesty příslušníky americké námořní pěchoty, kteří na sklonku první světové války položili životy v bitvě v lesíku u obce Belleau, severovýchodně od Paříže, označil za „cucáky“, když se nechali zabít.

Prezident Trump článek v The Atlantic „velmi přesvědčivě“ vyvrátil, řekl novinářům personální šéf Bílého domu Mark Meadows. Alyssa Farahová, která řídí strategickou komunikaci Bílého domu, tvrzení označila za „urážlivá a zjevně nepravdivá“.

Nemám rád úsporné žárovky, v jejich světle jsem oranžový, svěřil se Trump

Někteří kritici nicméně připomněli Trumpovy hanlivé komentáře na účet zesnulého senátora Johna McCaina, který byl zajat ve Vietnamu a ve Spojených státech je obecně považován za hrdinu.

„Není to válečný hrdina. Byl to hrdina, protože ho zajali. Já mám rád ty, kteří do zajetí nepadnou,“ řekl Trump o McCainovi před prezidentskými volbami v roce 2016.

V bitvě v lesíku u Belleau, která se odehrála v červnu 1918, zemřelo kolem 1800 amerických vojáků, kteří zarazili německý postup na Paříž.

Také přečtěte

Z ošklivé koupelny nezůstalo nic. Proměna za 150 tisíc dopadla skvěle

Čtvrtá série pořadu Bydlet jako…, kterou vysílá Česká televize, chce ukázat, že zásadní změny v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *