Web zprávy

Brigitte Macronová: Zemřel její exmanžel, se kterým má 3 děti

Smrt svého otce ve středu 7. října v rozhovoru pro týdeník Paris Match potvrdila dcera první dámy, právnička Tiphaine Auzièreová. Rodina s oznámením úmrtí otálela 9 měsíců. „Můj otec zemřel, v největším možném soukromí jsme ho pohřbili 24. prosince,“ uvedla Auzièreová. „Zbožňovala jsem ho, byl to zvláštní tvor a nonkonformista, který si nade vše cenil svého soukromí a anonymity,“ dodala právníčka.

Macronová a Auzière se brali v roce 1974 a mají spolu tři děti: dcery Tiphaine a Laurence a syna Sébastiena. Laurence Auzièreová je kardioložka a v době největší krize spojené s koronavirem vypomáhala v pařížských nemocnicích. Manželé spolu byli zpočátku šťastní, v 90. letech si jejich vztah ale prošel krizí, která vyvrcholila, když si Macronová začala románek se svým studentem.

Prymula pohrozil lockdownem. Nová omezení zasáhnou rodinné akce i volný čas Čechů

Rebelka se v manželství se sucharem necítila dobře

Macronová tehdy učila francouzštinu a latinu na soukromém lyceu ve městě Amiens, budoucího prezidenta poznala, když mu bylo 15 let. Byl velmi nadaný student a do své učitelce se podle přátel „rychle a vášnivě zamiloval“. Sblížili se, když se o rok později přidal k dramatickému kroužku, který Macronová vedla. Ani přísná pravidla jezuitské školy Macronovi nezabránila, aby se ucházel o 25 let starší vdanou ženu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte na návštěvě Litvy.Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte na návštěvě Litvy. | Reuters

Už před tím, než ambiciózního mladíka poznala, se Macronová prala s rolí perfektní manželky a hospodyňky, kterou musela být pro svého manžela, „spořádaného bankéře se silným morálním kompasem“. Podle známých byl Auzière tak trochu „suchar“, oproti tomu ona byla už od mládí „živelná rebelka“, ale její největším skandálem bylo, když manžela opustila kvůli teenagerovi ve věku vlastních dětí.

„Chodili na schůzky od doby, co Emmanuelovi bylo 15,“ tvrdí Macronův bývalý spolužák. „Vždycky ho považovala za velmi kreativního a podporovala ho v jeho růstu. Po divadelních zkouškách ho vždycky požádala, aby se tam s ní ještě zdržel. Mluvila o tom celá škola,“ doplnil. Když jejich vztah vyšel najevo, Macronovi svého syna poslali do Paříže, kam ho posléze následovala i Macronová.

„Byla jsem vyděšená a bezmocná.“ Macronová (67) otevřeně o porodu prvního dítěte a pláči

„Vezmu si tě.“

„Když mu bylo 17 let, podíval se na mě a řekl: Cokoliv uděláš, vezmu si tě,“ svěřila se první dáma během jednoho z rozhovorů. Spekulace o tom, že aféra mezi Macronem a jeho učitelkou začala, když mu bylo 15 let, rozbil neautorizovaný životopis první dámy z pera novinářky Sylvie Bommetová. Podle ní trvalo celých 10 let, než jejich vztah skutečně začal. Během jeho studia v Paříži se vídali jen o víkendech, Macronová byla stále ještě vdaná.

S Auzièreem se rozvedla až v roce 2006, o rok později se provdala za Macrona. Její první manžel se stáhl do ústraní. Desítky novinářů se ho snažili najít a udělat s ním interview, nikomu se to ale nepodařilo. Nikdy se nevyjádřil k rozpadu manželství, neexistují ani žádné jeho současné fotografie.

Macronová smrt exmanžela odmítla komentovat

Není jasné, zda se Macronová účastnila pohřbu svého exmanžela, její dcera neposkytla ani přesnější informace o tom, kde zemřel a na co přesně. Mluvčí první dámy uvedl, že se k tomu Macronová nebude nijak vyjadřovat, protože se jedná o soukromou záležitost. I přestože atmosféra mezi rodiči byla napjatá, děti Macronové s jejím novým partnerem dobře vychází.Také přečtěte

Mariánské Lázně dají podnikatelům slevu na nájemném, Vary vyčkávají

Sleva v Mariánských Lázních bude platit od 1. února do 30. dubna. Opatření se týká …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *