Web zprávy

Britská ekonomika vzrostla v srpnu méně, než se čekalo. Přitom ji čekají další propady | iROZHLAS

Hrubý domácí produkt Británie se v srpnu meziměsíčně zvýšil o 2,1 procenta. Oznámil to britský statistický úřad. Ekonomika rostla už čtvrtý měsíc po sobě, a to díky uvolňování opatření zavedených na jaře proti šíření nového koronaviru. Objem HDP ale dál zůstává hluboko pod předkrizovou úrovní a růst byl i pomalejší než v červenci, kdy hospodářství vzrostlo o 6,6 procenta.Londýn

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítBritská ekonomika nezažívá dobré časy | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Většina analytiků v anketě agentury Reuters odhadovala srpnový růst na 4,6 procenta. Pro dominantní sektor služeb očekávali růst o pět procent, tento sektor ale meziměsíčně přidal 2,4 procenta. V rámci sektoru se lépe dařilo jen restauracím a ubytovacím zařízením.


‚Vím, že se na mě lidé hněvají.‘ Britský premiér vyzval občany ke spolupráci v době pandemie


Číst článek

„V zotavování pokračovalo také stavebnictví, kterému hodně pomohla výstavba domů. Omezený růst vykázal zpracovatelský průmyslu, který zůstává na úrovni před pandemií, a také výroba automobilů a letadel je stále mnohem nižší než na začátku roku,“ uvedl analytik britského statistického úřadu Jonathan Athow.

Britská ekonomika oslabila ve druhém čtvrtletí nejvíce ze skupiny sedmi hospodářsky nejrozvinutějších zemí G7. Nyní je její výkon podle statistického úřadu pořád o 9,2 procenta slabší, než když zemi zasáhla pandemie.

Ekonomika podle analytiků v příštích měsících zřejmě dál zpomalí kvůli opětovnému nárůstu počtu nakažených, novým opatřením vlády omezujícím shromažďování a kvůli obavám z brexitu bez dohody.

Británie ve čtvrtek zaznamenala přes 17 500 nových případů nákazy koronavirem, což je o 3300 více než ve středu. V nemocnicích je nejvíce pacientů od konce června.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Ředitel Nemocnice Na Bulovce: kapacita pro očkování je 600 až 700 lidí denně, vakcíny máme dost | iROZHLAS

Start očkování by Česko nezvládlo bez nemocnic, které jsou teď ale ještě pod větším tlakem. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *