Web zprávy

Britská mutace viru může být smrtelnější, řekl Johnson. Vakcína na ni ale platí


Britský premiér Boris Johnson (21. prosince 2020)


| foto: Reuters

Zatímco při nákaze původní variantou umíralo v průměru deset lidí z tisíce, u nové mutace, která je teď v Británii většinová, je to 13 lidí. Premiér Johnson však na páteční tiskové konferenci upozornil, že jsou to teprve předběžné výsledky studie. Takzvaná britská mutace už se objevila v padesátce zemí světa.

V Británii, která má 66 milionů obyvatel, už první dávku očkování dostalo 5,38 milionu lidí, z toho 409 855 za posledních 24 hodin. V zemi jsou dosud naočkovány dvě třetiny obyvatel domovů s pečovatelskou službou.

Britský premiér uvedl, že vláda začne zvažovat zmírnění stávajících opatření, až se přesvědčí, že očkovací program funguje. První uvolnění by se týkalo návratu dětí do škol.

Za poslední den mělo pozitivní test dalších 40 261 Britů a týdenní průměr začíná zvolna klesat. Počet hospitalizovaných se podle premiéra Johnsona bohužel příliš nemění a nemocnice jsou nadále velmi vytížené.

Ve srovnání s vrcholem jarní vlny epidemie je aktuálně v nemocnicích o 78 procent pacientů více. S covidem-19 zemřelo za poslední den 1 401 lidí, od začátku epidemie 95 981, což řadí Británii na pátou příčku na světě.

Také přečtěte

Karvinští házenkáři nezaváhali v Novém Veselí, nedávají Plzni i Dukle šanci

Radost karvinských házenkářů | foto: Jiří Seidl, MF DNES V dosahu Baníku je ještě čtvrtá Dukla …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště