Web zprávy

Britské firmy kasírovaly pomoc státu neoprávněně, škoda je v miliardách liber

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek


| foto: Depositphotos

Vláda prostřednictvím uvedeného úřadu vyplácí zaměstnancům, kteří by jinak byli propuštěni nebo museli odejít na neplacenou dovolenou, 80 procent mzdy. Nejvíce může jednotlivec od státu dostat 2 500 liber měsíčně (73 700 korun).

Britská ekonomika prodělala největší historický propad, klesla o pětinu

Podle tajemníka tamního berňáku Jima Harra se úřad při napravování pochybení nesoustředí na ty zaměstnavatele, kteří v žádostech chybovali neúmyslně, protože si je vědom toho, že to pro všechny byla nová a obtížná situace. „Od zaměstnavatelů očekáváme, že ty žádosti zkontrolují a vrátí zpět neoprávněně získané prostředky. My se proto zaměříme na zneužívání a podvody,“ řekl.

Horká linku daňového úřadu zatím eviduje osm tisíc telefonátů s hlášeními o podvodech. Nyní prověřuje 27 tisíc „vysoce rizikových“ případů, kde se domnívá, že šlo o závažné pochybení. Harra vyzývá zaměstnance, kteří podezírají své zaměstnavatele, že neoprávněně požádali o peníze z programu, aby vyplnili formulář na webu jeho úřadu.

Británie je co do počtu úmrtí s nemocí covid-19, kterou nový koronavirus způsobuje, nejvíce zasaženou zemí v Evropě. Od začátku epidemie zaznamenala přes 41 600 mrtvých. Koronavirem se v zemi podle americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo téměř 350 tisíc lidí. V neděli Británie ohlásila 2 988 nových případů za den, což je nejvíce od 22. května.

Také přečtěte

Chce to vůbec někdo? Hlasujte nad podivnými vychytávkami z CESu

YogiFi Matchytrá senzorická karimatka Cvičení jógy se v posledním roce odehrávalo častěji v obýváku než …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *