Web zprávy

Burgrový projekt Luka Food zničil koronavirus: Teď musíme přežít, říkají Kateřina s Lukášem

Švagr a švagrová projekt s názvem Luka Food vypiplali k dokonalosti. Lákavé menu, atraktivní nabídka, akce stíhala akci, stánek obléhali natěšení jedlíci. V anketách brali nejvyšší ocenění. Se svými burgry a tortillami doslova dobývali nejprestižnější food festivaly, nechyběly na koncertech či sportovních akcích.

„S Lukášem jsme nehleděli na čas a námahu. Bavilo nás to, povzbuzoval ohlas zákazníků. Hned na prvním festivalu, kdy nás vůbec nikdo neznal, jsme získali čtvrté místo,“ svěřila se Kateřina.

Restauratér Papazov nad vládními opatřeními kroutí hlavou. Zničilo to české gastro na rok dopředu

Začátek konce

Letošní březen a koronavirová pandemie jejich rozlet nemilosrdně přistřihly. „V létě jsme investovali do hygienických opatření, věřili, že to nějak překonáme. Jenže ze šňůry akcí zbylo jen pár a to byl začátek konce,“ řekla Kateřina. Nejistota, co bude a zda jejich Luka Food udrží při životě, ukončilo podzimní další zpřísnění protiepidemiologických opatření.

Kateřina teď rozváží jídlo, Lukáš, otec dvou dětí, se nejspíš vrátí ke kuchařině. „Spousta lidí včetně našich rodin nám držela palce, ale realita je jasná. Teď musíme hlavně přežít,“ míní mladá žena. Snu, že by jejich království vyhlášených burgrů a tortill zůstalo u ledu, se však ještě nevzdala, živnost pozastaví. „Jenže těžko říct, co bude dál. Vždyť to neví ani ti nahoře, co boj s kovidem vedou.“

Kvůli koronaviru si pohoršil i pražský zmrzlinář Hochsteiger.

Také přátelé obou mladých podnikatelů litují, že burgrový projekt teď má jako spousta jiných živností červenou. „S nápadem přišli energičtí a pracovití lidé. Katka se staralo o promo, Lukáš vše odvařil, kuchař je on znamenitý. V oblasti, kde působí, patří ke špičkám, proto se brzy dostavily i úspěchy. Kuchařům, lidem z gastroprůmyslu, se teď zhroutil svět. Nemají práci, ale musí živit své rodiny. Nedovedu si představit, že by tito dříči poté, co něco vybudovali, museli tento obor opustit,“ lituje jejich kamarád a zpěvák Karel Gott revival Morava Josef Bouda.

Reakce na Facebooku

Ten váš burger neměl chybu. Něco tak dobrého jsem dlouho nejedla. Byl to nejen můj názor, ale celé party, co tam byla se mnou. (Petra)

Ať se vám daří, fandím, nezapomenutelná chuť jako vždy, všem doporučuji! (Ivana)

Lidi, zlatí! Já měl od vás dnes snídani! Světová záležitost, klobouk dolů, v záplavě tuctových produktů jste svítící maják! (Josef)Také přečtěte

Pusťte nás do mysliveckých obor, žádají Jihomoravané. Polesní se bojí o zvěř

Obora na ploše téměř dvou a půl tisíce hektarů patří k nejproduktivnějším honitbám židlochovického závodu Lesů …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *