Web zprávy

‚Bylo by zajímavé, potkat pana Jágra na střídačce.‘ Za Kladno válí šestnáctiletý talent Šapovaliv | iROZHLAS

Český hokej už se sice neprosazuje v zámořské NHL tak, jako na přelomu tisíciletí, ale stále má dost talentů. Ve stopách Jaromíra Jágra, Tomáše Hertla nebo Davida Pastrňáka se chce vydat i šestnáctiletý výjimečný hokejista Matyáš Šapovaliv.Kladno

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítMatyáš Šapovaliv | Foto: HC Rytíři Kladno | Zdroj: Facebook

Jágr, Pastrňák, Hertl a další. To jsou jména hokejových talentů, kteří se dokázali prosadit ve světovém hokeji a na českých zimních stadionech teď roste možná další.

Poslechněte si, jaké má cíle kladenský talent Matyáš Šapovaliv

„Mým snem je podívat se do NHL a zahrát si tam zápas. Teď se ale soustředím tady na sezonu,“ říká vytáhlý 189 cm vysoký centr kladenských Rytířů Matyáš Šapovaliv.

Na ledě tohohle mladíka nemůžete přehlédnout a to rozhodně ne proto, že povinně hraje s drátěným košíkem přes obličej.

V šestnácti letech naskočil do seniorského týmu a ve druhé nejvyšší soutěži si na ledě dovolí parádní kousky. Kličkuje, střílí, přihrává a nebojí se ani tvrdé hry u mantinelu.

„Tvrdost je znát, to je největší skok z juniorského hokeje. Během letní přípravy jsem se extrémně silově posunul a myslím, že každým zápasem si na to tempo zvykám. Snad se to bude jen zlepšovat,“ říká hokejový talent.

Vzhlíží k legendám

K tomu, aby se Matyáš stále zlepšoval, má v Kladně ideální podmínky. Jen těžko by hledal v jiné kabině věhlasnější spoluhráče. S Tomášem Plekancem už odehrál čtyři zápasy a moc se těší, až do hry naskočí i Jaromír Jágr.

„Bude to zajímavý, že bysme se s panem Jágrem potkali na střídačce. Zatím jsem se mu neodvážil tykat,“ říká šestnáctiletý Matyáš, který chová k majiteli Rytířů patřičnou úctu.

Dalo by se tak čekat, že právě tihle dva budou pro Matyáše hokejovými vzory, tenhle přemýšlivý mladík se ale dívá spíš do zahraničí a prokazuje velmi dobrý vkus

„V poslední době se mi strašně líbí Elias Peterson, ale když jsem začínal, tak to byl Pavel Dacjuk,“ umívá se Matyáš Šapovaliv.

Mimochodem v týmu dospělých debutoval v 16 letech a 7 měsících, tedy zhruba ve stejném věku jako Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Michael Frolík nebo Jakubu Voráček.

Petr Kadeřábek, mim

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Hitchin: Předčasně narozenou holčičku zachránil svačinový pytlík

Předčasně narozená holčička Orla-May Rospoová-Hughesová přežila, přestože přišla na svět v pouhém 27. týdnu těhotenství. Vážila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště