Web zprávy

Čech odsouzený za pašování drog zemřel v Hongkongu. Měl rakovinu

V hongkongském vězení zemřel osmašedesátiletý Čech, který byl odsouzen za pašování kokainu. Potvrdili to jeho příbuzní i ministerstvo zahraničí. Na jeho vydání se úřady obou zemí domluvily už na začátku roku, kvůli epidemii koronaviru k tomu ale nedošlo.

Můžeme potvrdit úmrtí. Je to velmi čerstvá zpráva, náš generální konzulát v Hongkongu je v kontaktu s rodinou a řeší další postup,“ řekla Radiožurnálu Mariana Wernerová z tiskového odboru ministerstva. Podle syna zemřelého trpěl muž rakovinou, uvedl Radiožurnál.

Zadrželi ho s kufrem kokainu

Českého penzistu zadržela policie před čtyřmi lety krátce po příletu z Jižní Ameriky s kufrem kokainu. Po roce vyšetřování ho soudce poslal na 27 let za mříže. Odsouzený okamžitě po rozsudku požádal o předání do Česka, kde by si odpykal zbytek trestu.

Sexy maminka (†23) zemřela jen tři týdny po porodu syna. Předávkovala se, bojí se přátelé

Předání českého občana do Česka jsme vyjednali v únoru tohoto roku, kvůli epidemii nelétala letadla a ministryně spravedlnosti také zastavila eskorty vězňů,“ sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. V hongkongském vězení sedí ještě jeden senior z Česka, je rovněž odsouzený na 27 let za pašování kokainu.

Trable dalšího českého pašeráka

Na jeho vydání se úřady zatím nedohodly. Podle Radiožurnálu mu mají nyní doručit rozsudek Krajského soudu v Plzni, který uznal trest v Česku. Vyřízení veškerých formálních úkonů bude trvat měsíce a kvůli epidemii se může předání vězně protáhnout na neurčito.

Tragická smrt mladé hvězdy internetu (†17): Předávkoval se, bojí se přáteléTaké přečtěte

Bitka v českém parlamentu, píší o konfliktu zahraniční média

„Debata o prodloužení nouzového stavu ve čtvrtek v českém parlamentu eskalovala,” napsala DPA. Čtenářům vysvětlila, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *