Web zprávy

Čelní srážka tramvají v Ostravě: zřejmě chybovala řidička

K nehodě došlo ve čtvrtek kolem 18:45 v Ostravě-Porubě.

„Podle předběžných informací řidička tramvaje jedoucí do centra Ostravy zřejmě přehlédla nebo nerespektovala návěstidlo výhybky. S tramvají tak nepokračovala rovně, jak měla, ale vjela vlevo, kde se střetla s protijedoucí tramvají,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dodala, že žena i řidič druhé tramvaje skončili se zraněními v péči lékařů. Na místě nehody byl zastaven provoz na této frekventované trati mezi centrem města a Porubou. Po 21. hodině večer byl provoz znovu obnoven.

„Kriminalisté událost šetří jako podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ upřesnila Štětínská s tím, že policie vyzývá svědky, kteří ve čtvrtek v inkriminovanou dobu cestovali oběma tramvajemi číslo 7, a ještě nebyli v kontaktu s policisty, aby se jim ozvali.

„Žádáme také řidiče automobilů, kteří v době střetu tramvají projížděli kolem a mají třeba i záznamy z palubních kamer, aby se nám ozvali. Svědectví mohou podat i lidé procházející v době nehody kolem,“ doplnila policejní mluvčí.

Zavolat lidé mohou na bezplatnou linku 158, nebo je sdělit na nejbližší policejní služebně.Také přečtěte

Zabijáci špičkových smartphonů už asi nedostanou nejlepší procesory

Takzvané zabijáky špičkových smartphonů zavedla společnost OnePlus. Původně marketingový slogan se uchytil u kategorie telefonů, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *