Web zprávy

Češi berou roušky opět útokem. V lékárnách je vyšší zájem i o respirátory a gely

Enormní růst zájmu zaznamenávají mimo jiné výrobci nanovlákenných roušek a respirátorů.

„Prodeje nanovlákenných roušek a respirátorů od rána strmě stoupají. Dnes jsme do 14:00 zaznamenali víc objednávek než za celý duben tohoto roku. Poptávka se zvyšuje i v odpoledních hodinách. Ze současného trendu je zřejmé, že dnes padne historický prodejní rekord,“ řekla ČTK Lucie Konečná, ředitelka obchodního portálu Nanospace.cz, který většinu výrobců ochranných pomůcek z tohoto materiálu zastupuje.

Koronavirus ONLINE: Respirátory pro lidi nad 60, návrat roušek a další strmý růst nakažených

Roušek by tentokrát měly mít lékárny dost

Podle většiny lékárenských sítí roste zájem o roušky a respirátory zhruba od července, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnil. „V posledních dnech prodáváme vyšší stovky kusů roušek denně.

Nedostatek roušek nehrozí, mimo jiné proto, že se výroba rozjela i v rámci ČR, místní odběratelé tak nejsou závislí výhradně na dovozech. V souvislosti se zpřísněním opatření očekáváme další růst poptávky, zejména v metropoli, ale i napříč celou ČR. Jsme na něj připraveni,“ uvedl mluvčí největší sítě lékáren Dr. Max Michal Petrov.

Lékárny Benu evidovaly v prvních zářijových dnech meziročně o téměř 75 procent vyšší zájem o roušky a respirátory a zhruba pětinový nárůst poptávky po dezinfekčních gelech, další nárůst pak čekají po dnešním zpřísnění opatření, uvedla za firmu Alžběta Piškulová. Podle ní se ale zákazníci nemusí bát, že by hygienické pomůcky byly vyprodané, lékárny i e-shop jich mají dostatečné zásoby.

Internetová lékárna Lékárna.cz uvedla, že její KoronaIndex, který srovnává růst prodejů vybraného sortimentu souvisejícího s covidem vůči maximálním prodejům na jaře, se blíží k číslu 40, což odpovídá zhruba úrovni z konce února, krátce předtím, kdy byl diagnostikován první pacient s covidem-19 v ČR.

Evropa zavírá brány Čechům: Praha na německém a belgickém semaforu zčervená

„Proti minulému týdnu jsou prodeje roušek vyšší o čtvrtinu, poptávka po volně prodejných přípravcích na podporu imunity pak o pětinu,“ uvedl majitel Lékárna.cz Vladimír Finsterle.

„Zvýšený zájem pacientů zaznamenáváme, a to nejen o roušky a respirátory, ale také o doplňky stravy na podporu imunity nebo o antibakteriální gely a mýdla. Co se týče skladových zásob – v tuto chvíli máme klíčových položek dostatek a zásoby pravidelně doplňujeme, aby nedošlo k výpadku,“ doplnila mluvčí lékáren Pilulka Kateřina Schotliová.Také přečtěte

Trendy účesy a výroba roušek. Pandemie ovlivnila vyhledávání na internetu

„Praktické dotazy směřovaly na trendy účesy roku 2020, domácí výrobu roušek nebo důchodovou kalkulačku pro …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *