Web zprávy

Česko si lockdown nemůže dovolit, řekl Zeman. Pro odmítače roušek chce několikatisícové pokuty

Sabina Dračková, blesk.cz/zpravy
11. října 2020 • 12:30


Prezident Miloš Zeman je proti lockdownu, který by ohrozil českou ekonomiku. O tom jako o možnosti mluví už i premiér Andrej Babiš (ANO). Zeman však v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech připomněl, že podporuje rozhodnutí ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Jak ale Zeman řekl, přimlouval by se za několikatisícové pokuty pro Čechy, kteří nenosí roušky. 

„Česká republika si už druhý lockdown nemůže dovolit,“ myslí si prezident Miloš Zeman. Osobní názor prezidenta je inspirovaný Bavorskem. „Za nenošení roušek tak, kde jsou povinné bude pokuta v přepočtu našich 7 tisíc korun,“ zmínil Zeman. 

Karel Steigerwald: Přestaňte krmit pana prezidenta Zemana

Karel Steigerwald
10. října 2020 • 11:18

„Bude to drobný příspěvek státnímu rozpočtu,“ řekl s nadsázkou Zeman, když zmiňoval, že podle ministra zdravotnictví Prymuly povinnost nosit roušku až 30 procent populace nedodržuje. „Já bych se přimlouval za důsledné pokutování, ne jenom napomenutí, ale pokutování všech těch, kteří roušky nenosí, i když se nosit mají.“ Podle Zemana by pokuta v Česku měla být okolo 2, maximálně 3 tisíc korun. Zapojit by se dle jeho slov měla i městská policie.

Na test z nosu nechci

„Já se bojím, že ta nákaza zasáhne velkou část naší populace. Na druhé straně osobně u sebe se té nákazy příliš nebojím a to z toho důvodu, že kvůli zlomené ruce jsem teď v Lánech, takže to riziko nákazy je poněkud nižší,“ řekl na dotaz, zda se obává koronaviru prezident, který tentokrát v pořadu S prezidentem v Lánech využil možnost, kterou nabízí vyjímka ministerstva zdravotnictví – tedy, že při natáčení rozhovorů není nutné mít nasazenou roušku.

Miloš Zeman koronavirus prý považuje spíš za celospolečenský problém, než že by měl obavu sám o sebe a své zdraví. Jak řekl, sám dosud testován nebyl. Počká si prý až se budou dělat testy ze slin a ne z nosu.

Více se dočtete ZDE >>>

Z lesa na Hrad aneb Předpověď, která byla dlouho považována na nesmysl

Bohumil Pečinka
10. října 2020 • 20:06

Petr Havlík: Česko se stalo nedůvěryhodnou zemí aneb Účet dua Babiš-Zeman

Petr Havlík
10. října 2020 • 20:46Také přečtěte

Koronavirus ONLINE: Vakcína pro Zemana, rektor ve vážném stavu na JIP. A obchody otevřely

V Česku otevřela papírnictví a prodejny dětského oblečení a bot, kterým dala vláda výjimku, s …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *