Web zprávy

Cesta domů: Kalendář Doma 2021 zve do bytů slavných

Zajímá vás, jak to vypadá u slavných osobností doma? Dvanáct známých tváří pozvalo do svých příbytků fotografa Štěpána Hona a vznikl charitativní kalendář DOMA 2021 plný originálních snímků.

„Civilní dokumentární, a přitom na výsost intimní portréty přibližují mediálně známé osobnosti tak, jak obecně známé nejsou. Vně svých profesních rolí, bez kostýmů a retuše,“ přibližují organizátoři. 

Martha Issová a David Vondříček

Martha Issová a David Vondříček

Autor: Štěpán Hon

Jedním z  hlavních cílů Cesty domů je odtabuizovat smrt a umožnit lidem umírat v domácím prostředí uprostřed svých blízkých. Poselstvím této aktivity je mimo jiné ukázat, že smrt je přirozená součást života, o které se mluvit má a nepatří za zavřené dveře.

V rozhovoru pro Blesk nedávno Cestu domů pochválila i vdova Olga Menzelová, která na odchod slavného režiséra připravovala jejich dvě malé dcery. „Četli jsme knížky, které jsem koupila v Cestě domů, aby věděly, co to znamená,“ popsala.

Kalendář pomáhá

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, provozuje domácí hospic, poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny a přispívá ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života. Kalendář je odměnou za dar organizaci Cesta domů a můžete si jej pořídit na www.charitativnikalendar.cz

Fotografka Lucie Levá bojuje s rakovinou střev a metastázemi v játrech.


Nejdojemnější video: Olga zveřejnila poslední záběry Jiřího Menzela (†82) Instagram

 Také přečtěte

‚Vtipný, i když tvrdý soupeř.‘ Reakce politiků na odchod Kalouska

Předseda ODS Petr Fiala si váží jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti Miroslava Kalouska (TOP …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *