Web zprávy

Charlie Hebdo: U bývalé redakce útočník napadl dva novináře

Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni nejméně 2 lidé, zranění jsou prý vážná. Policie se původně domnívala, že útok provedli dva pachatelé, podle nejnovějších informací šlo ale jen o jednoho útočníka. Policisté oznámili, že podezřelou osobu dopadli u Náměstí Bastilly, uvedla agentura AP. Podle francouzských médií pachatel použil sekeru nebo mačetu. Zranění jsou dva pracovníci tiskové agentury, vyšetřování incidentu převzal protiteroristický úřad.

Ministerstvo vnitra vytvořilo krizovou skupinu a do úřadu v rychlosti přišel ministr Gérald Darmanin. Na schůzku míří také premiér Jean Castex. Úřady uzavřely školy v širším okolí útoku a děti nesmějí ven. Týká se to několika tisíc dětí.

List Le Figaro napsal, že zranění jsou jenom dva lidé, oba potřebovali naléhavě ošetření, ale jejich životy nejsou v ohrožení, původně se hovořilo o 4 zraněných osobách. Zadržený podezřelý měl na oblečení krev. Útočník nepoužil střelnou, ale sečnou zbraň. Některé zprávy se zmiňují o dlouhém řeznickém noži.

Porušený čich a chuť i tři měsíce po covidu! Vyšetření ukázala i poškození plicní tkáně, varuje odborník

Ředitelka personálního oddělní Charlie Hebdo Marika Bretová dostala nyní nové výhrůžky, kvůli kterým musela odejít z domova do úkrytu.

Na místě se našel podezřelý balíček

U dějiště útoku speciální jednotka zároveň prověřovala podezřelý balíček. Laboratoř potvrdila, že neobsahoval výbušninu. Zda útok souvisí s děním kolem Charlie Hebdo, zatím není jisté. Redakce časopisu se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, při kterém zahynulo 12 lidí.

Na počátku září začal v Paříži proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z podílu na tomto atentátu a na souvisejícím teroristickém útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v den začátku procesu znovu otiskl karikatury proroka Mohameda, které jako první v roce 2005 zveřejnil dánský deník Jyllands-Posten.Také přečtěte

Velký exodus. Evropany ženou pryč z církví rozmanité skandály i úspory na daních | iROZHLAS

Katolická církev v Evropě přichází o stále více členů. Důvodů odchodu je určitě celá řada, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště