Web zprávy

Chlapce zachránili z rukou pedofila ve vesnici Gorki

Chlapce (7), po kterém se v září v ruské vesnici Gorki slehla zem, se ve čtvrtek podařilo vypátrat a ve zdraví ho zachránit. Držel ho ve sklepě jeho pedofilní únosce (26), který se měl na svůj čin dlouho připravovat. Pořídil si kvůli tomu i auto a dům se sklepem na konci vesnice Makaricha, vzdálené 20 km od Gorki. Do pátrací akce se zapojilo na 3 000 lidí a úřady celého světa.

Velkou zásluhu na dopadení únosce měli po zapojení Interpolu do pátrání američtí specialisté. Ti zachytili na dark webu (části internetu, který není dohledatelný běžným prohlížečem, pozn. red.) zmínku u chlapci a nakonec i informaci, která vedla k vystopování pachatele. Speciální jednotka ruského ministerstva vnitra pak už šla téměř na jisto. Video ze zásahu v pátek zveřejnilo samotné ministerstvo.

Vitalij Molčanov byl zadržen a zatčen za vraždy a znásilnění dvou malých holčiček.

V okamžiku, kdy jednotka obklíčila nemovitost a udeřila na jeho sklep, je na videu slyšet, jak únosce říká, že chlapec je v pořádku a hraje si na počítači. Muž, podezřelý z únosu a zneužití dítěte, byl v tu chvíli ve sklepě zavřený spolu s chlapcem. Zásahovka se k nim ale musela nejdříve co nejrychleji prořezat skrz vyztužené bezpečnostní dveře, aby muž nestihl chlapci ublížit, uvedl web BBC.

Chlapec je v pořádku

Po zásahu se hoch dostal do rukou záchranářů, kteří konstatovali, že „jeho stav je dobrý“. Šťastný otec řekl, že je syn zdravý a prý ani nezhubl. „Dnes se hoch vrátil tam, kam patří, ke své rodině. A to díky zapáleným specialistům z řad policie a rychlé součinnosti úřadů z celého světa,“ uvedli ve svém prohlášení představitelé Interpolu.

Pošťák Eda unesl Andreje (9): Doma ho znásilňoval jako sexuálního otroka 10 let!Také přečtěte

Kladno s Jágrem udolalo Litoměřice, Jihlava jde do čela první ligy

Jágr, který 15. února oslaví 49. narozeniny, před týdnem odstoupil před třetí třetinou domácího utkání …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *