Web zprávy

Čínská firma darovala zaměstnancům auta. Je to bonus za dobrou práci, říká


Ačkoliv v roce 2020 jsou firemní úspěchy, velké zisky a bonusy pro zaměstnance spíše utopií, společnost Jiangxi West Dajiu Iron & Steel Corporation, která se zabývá zpracováváním oceli, odměňuje své zaměstnance novými vozy. Děkuje jim tak za to, že již popáté zvládla firma překročit stanovené roční zisky.

Společnost toto velkorysé gesto oznámila na velké firemní akci, která se konala prvního října. Zaměstnanci se tak mohou těšit na 2933 nových fordů a 1183 volkswagenů. Kromě vozu zaměstnanci v ceně dostanou i zaplacenou poznávací značku, firma bude za vozidla platit daně a automobil je pojištěný na pět let.

Podle odhadů stálo toto gesto ocelářskou společnost zhruba 500 miliard juanů, tedy zhruba 17 miliard korun. Při takto enormní objednávce ale není vyloučené, že firma dostala množstevní slevu.

Slavnostní poděkování a předávání automobilů proběhlo na velkém venkovním prostranství za přítomnosti mnoha kamer, které celou ceremonii streamovaly na sociální sítě. Podle reakcí zaměstnanců se obdarovaní dělí na dva tábory, někteří štědrý dar s radostí uvítali, jiní by raději získali finanční odměnu.

Také přečtěte

Lupič s nožem vlekl prodavačku k pokladně. Zachránil ji pláč i kolegyně

„Když se k němu přiblížila, chytil ji pod krkem za oblečení a vlekl ji přímo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *