Web zprávy

Čínská kopie historické corvette nám nevadí, zní od Chevroletu

Zprávy o nedávno představeném Songsanu SS Dolphin, který jako by z oka vypadl Chevroletu Corvette z roku 1958, a jeho fotografie se samozřejmě dostaly i ke koncernu General Motors, mateřské firmě automobilky Chevrolet.

Na auto, které pohledem odborné veřejnosti design ikony jednoznačně vykrádá, Američané zareagovali trochu nečekaně – nevadí jim.

Reakci Kevina Kellyho, manažera komunikací automobilů a crossoverů značky Chevrolet, získal web Carscoops. Kelly píše, že firma Songsan Motors sice nežádala svolení o použití vzhledu Corvette C1, ale „nepoužívá žádné naše patentované logo či jméno a design není s C1 identický”.

Poslední slova jsou sice pravdivá, Dolphin a C1 opravdu nejsou designově totožné, a to ani v proporcích a rozměrech auta. Je však naprosto jednoznačné, že se Číňané rozhodli kopírovat americkou ikonu.

Zda Chevrolet zaujal takovéto stanovisko kvůli nevalným vyhlídkám na vítězství v případném soudním sporu o design vozu, není známo. Čínské soudy se často přiklánějí na stranu domácích automobilek, třebaže např. ve sporu Land Roveru s firmou Landwind dal pekingský soud za pravdu evropské automobilce a čínskou potrestal.

Skutečný Chevrolet Corvette C1 z roku 1960

Foto: Chevrolet

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chevrolet na Sauto.cz.

Také přečtěte

Melbourne: Katie Perinovic zabila děti i sebe? Manžel nakupoval

Pan Perinovic byl 14. ledna kolem poledne, tedy v momentě, kdy jeho žena vraždila milované …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *