Web zprávy

Co by v Senátu prosadili Šabatová a Kraus? Odpovídat budou v Rozstřelu


Hosty pátečního předvolebního Rozstřelu DUELU budou dvě osobnosti, jež kandidují do Senátu ve volebním obvodě č. 60 – Brno – město. Ve studiu tak přivítáme Annu Šabatovou, bývalou ombudsmanku, která se do volebního klání odhodlala s podporou Zelených, hnutí Senátor 21 a Idealistů. Proti ní usedne Roman Kraus, kandidát do Senátu za ODS s podporou TOP 09. Podle odhadů mají právě tito dva největší šanci postoupit do druhého kola. Rozstřel bude moderovat Vladimír Vokál.

„Kandiduji proto, že cítím, že se nacházíme ve zlomovém období, v období zásadních společenských změn. Chci proto nabídnout svoje celoživotní profesní i osobní zkušenosti a přispět k tomu, aby tyto změny neohrožovaly lidské svobody a důstojnost, aby byly citlivé k lidem i k přírodě. Senát je právě tím místem, kde mohu všechny svoje zkušenosti zúročit,“ uvedla ke své kandidatuře Anna Šabatová.

Bývalá ombudsmanka vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Doktorské studium ukončila na Univerzitě Karlově. Pracovala jako mluvčí Charty 77 a poradkyně ministra práce a sociálních věcí. Od roku 2014 zastávala pozici ombudsmana. Do Senátu kandiduje podruhé, opět s podporou Zelených.

Proč by rád usedl v Senátu Roman Kraus? Na to odpovídá tento uznávaný expert na oblast zdravotnictví a jeho fungování následovně: „V Senátu ČR má většinu opozice a proto plní svou funkci. Je dobře, že senátoři z pohledu svých zkušeností dohlíží nad smysluplností zákonů. Senát musí být garantem svobody, pravdy, tolerance. Budu podporovat ochranu demokracie zdravotně sociální péči s důrazem na projekty podporující důstojný život seniorů zavedení opravdového elektronického zdravotnictví vše, co přinese další rozvoj mému rodnému městu Brnu.“

Roman Kraus vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity. Od roku 2006-2013 byl ředitelem Fakultní nemocnice u sv. Anny. Mezi lety 2017-2019 potom řídil Fakultní nemocnici Brno.

Své dotazy pokládejte ZDE

Obou kandidátů se budeme ptát na to, jaké konkrétní kroky by po zvolení do Senátu pro prosazení svých předvolebních slibů učinili. 

Také přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště