Web zprávy

Co Prymula neřekl: Do obchodů a provozoven maximálně ve dvou

Ve čtvrtečním usnesení vlády stojí, že kabinet omezil „svobodu pohybu a pobytu tak, že lze vstupovat do nákupních center, do prodejen a provozoven služeb, s výjimkou provozoven stravovacích služeb, a pobývat v nich nejvýše ve skupinách po 2 osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 2 metry; toto omezení se nevztahuje na osoby mladší 15 let doprovázející zletilou osobu ze společné domácnosti“.

„U dvojic v obchodních centrech je výjimka pro osoby mladší patnácti let, když doprovází zletilou osobu. To znamená, že s dětmi tam můžete jít, ale jen jako jeden dospělý,“ upřesnil pro Právo mluvčí ministerstva zdravotnictví Jan Brodský, co mají dělat rodiny s dětmi.

Ze dne na den

O omezení společného nakupování na nejvýše dvě osoby Prymula na čtvrteční sledované tiskové konferenci nehovořil, ačkoliv začalo platit již následující den. Ohledně nákupních center informoval o tom, že v jejich stravovacích prostorech budou moci u jednoho stolu sedět maximálně dva zákazníci. Platí také zákaz ve stravovacích zařízeních poskytovat bezdrátový internet.

Prymula ve čtvrtek oznámil balík zpřísněných opatření proti šíření koronaviru, které v posledních dnech nabralo na síle. Mezi dalšími opatřeními, o nichž informoval, je například uzavření restaurací a hospod ve 20:00 a uzavření posiloven a bazénů, která platí už v pátek. Dále uvedl, že od pondělí 12. října na 14 dní vláda zavře divadla a kina, téměř zruší profesionální i amatérské sportování a přitvrdí také omezení pro nemocnice a úřady. Školákům se prodlouží podzimní prázdniny, na druhý stupeň základních škol se vrátí výuka na dálku.

Také přečtěte

Kaple v Nymburce odhalila podzemí – Novinky.cz

Samotná krypta, dutina pod náhrobním kamenem a pohřební komora, byla prozkoumána malou sondou. „Zjistilo se, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *